Göğüs Küçültme Ameliyatı İlgili Merak Edilenler

Yediden yetmişe her kadın güzel görünmek ister ve her kadının kendi kafasında bir güzellik tasviri vardır.

20 Ağustos 2021 09:00 Kadın Kişisel Bakım
Göğüs Küçültme Ameliyatı İlgili Merak Edilenler

Yediden yetmişe her kadın güzel görünmek ister ve her kadının kendi kafasında bir güzellik tasviri vardır. Kimi kadına göre dolgun dudaklı olmak güzel gelirken kimi kadına insana fit bir görünüme sahip olmak güzel gelir. Her kadının kendi vücuda hem çok beğendiği hem de hiçbir zaman barışamadığı mutlaka bir yeri vardır.

meme-kucultme-4.jpg

Bazılarının göğüs ölçüsü tam normal olurken bunu hiç sevmez daha büyük göğüslere sahip olmak isterken kimileri ise daha küçük en azından büyük ölçülü bir göğüs bendeni istemez. İşte kadınlarımız bu isteklerden ötürü ya silikon ameliyatı olmaya göze alır güzelliği uğruna ya da göğüs küçültme ameliyatı olur.

Dünya nüfusunda yaklaşık her kadın internetten göğüs küçültme ve büyültme ile ilgili yazılar okumuştur. Kimisi bun işlemleri doğal yöntemlerle yapmak isterken kimileri de hiç uğraşmadan direk cerrahi yönteme başvurur. Bizde sizlere bu yazıda göğüs küçültme ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını aktaracağız.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır

Bu işleme kadınlar neden gerek duyar veya doktor bu ameliyatı yapmak neden ister önce bu sorunun cevabına bakalım. Öncelikle meme küçültme ameliyatı meme ile ilgili müdahale kısmında mecburi olarak yapılan tek ameliyattır.

Büyük göğüs ölçüsüne sahip kadınlarda iri boyuttaki meme ciddi oranda kişiye ağırlık ve baskı yaparak kişinin fiziksel aktivitelerini kısıtlayıp boyun ve sırt kısmındaki omurgaya ve kaslara ağrı oluşturabilir. Bir kadının her bir memesinde yaklaşık 500 gram yağ oramı ağırlığına denk geldiğini varsayarsak toplam 1 kilogram kadar bu ağırlığı taşımak oldukça zor ve ağrılı süreçlere sebep olacaktır.

Bu durum hiçbir kadının hoşuna gitmekle kalmayıp aynı zamanda ağrıya sebep olur. İşte tüm bu sebepler birçok kadını göğüs küçültme ameliyatına mecburi kılar.

Meme Büyümesi Neden Olur?

Büyük göğüs ölçüleri genellikle kişinin fiziksel özelliklerinden kaynaklanan genetik ve kalıtsal bir durumdur. Ama bazen gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlarda da göğüslerde büyüme durumu görülebilmektedir.

Ameliyat Dışı Yöntemlerle Göğüs Büyütmek Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı ise hayır. Ameliyat dışı veya herhangi bir yöntemle göğüs küçültme mümkün değildir.

Meme küçültme ameliyatına nasıl karar verilir?

Meme küçültme ameliyatına genellikle büyük göğüsler boyun ve sırt ağrılarına sutyen askılarının sırtında iz yapıp o bölgede kaşıntı ve kızarıklara sebep olmasından kişilerinin zorluk yaşamasına sebep olur. İleri yaşlarda sarkmalar oluşması ve bu sarkma sonucu meydana gelen meme altı pişiklerine sebebiyet vermektedir. Bu durumlarda meme küçültme ameliyatına karar verilir.

Meme küçültme ameliyatı kimler için uygundur?

Ameliyat olacak kişinin ameliyat olmadan öncesinde alınacak olan genel anestezi almasında ve vücuttaki yaraların iyileşmesinde bir problem oluşturacak engel bulunmadığı zaman uygundur.

gogus-kucultme-estetigi-min.png

Meme küçültme ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

Göğüs küçültme ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. Fakat ameliyat olacak kişinin vücut gelişimini tamamlamış olması gerekir.

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi ile hastane koşullarında yapılır. Ameliyat öncesi gün hasta mutlaka muayenehanede görülür. Operasyon ile ilgili hasta bilgilendirirdir ve fotoğraflandırma ve ameliyatın çizim planı yapılır. Hasta ertesi gün ameliyat saatinde aç karınla hastanede olur kan tahlilleri yapılır. Ardından ise anestezi doktoru tarafından muayene edilir. Daha sonra ise ameliyata alınır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler