Evde Kolay Bir Şekilde Kaş Çıkarma Ve Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Kaşların kıl kökünde küsme ve vitamin eksikliği nedenlerden dolayı kaşlarda dökülmeler yaşanabilir.

Bu durum ise zaman zaman aşırı olduğu zaman aralarında boşluklar hatta seyrelmeler yaşanabilir. İşte bu gibi durumlarda imdadınıza yetişiyoruz! Evde kolay kaş çıkarma yöntemlerini ve gürleştirmek adına çözüm önerilerine haberimize bakabilirsiniz.

Kaş dökülmesi, her kadının zaman zaman yaşadığı problemlerden biridir. İlk günler zamanlar dikkat çekmese de can sıkan bir duruma gelebilir. Dermatoloji uzmanlarımız kaşların yüz hattında oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederler. Kaşların dökülmesine günümüzde pek çok şey neden olabilir. Bunun başında şekil vermek üzere kaşların alımının yanlış yapılması nedeniyle köklerin zedelenmesi durumu çok görülmektedir. Hazırladığımız bu haberimizde dökülen kaşları geri getiriyoruz.

Kozmetik dünyasında kaş çıkarmak adına çeşit çeşit ürünler yer almaktadır. Fakat bu ürünler kimyasal maddeler içerdiği için cildinizde tahriş hatta deri altında problemler yaratabilir. Ancak bu durumu yaşamamak adına alternatif tıptan yararlanabilirsiniz. Siz de kaşların çok az olduğundan ve döküldüğünden şikayetçiyseniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

HİNT YAĞI

Doğal mucize olan Hint yağı, kaşların, kirpiklerin hatta saçların sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olan etkili yöntemlerin arasındadır. Kaşın çıkmasına yardımcı olurken aynı anda kıl köklerinin güçlü olmasını da sağlar. Her sabah birkaç damla Hint yağını parmak ucunuza damlatıp, masaj yapın. Yaklaşık 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla güzel bir şekilde yıkayın. 6 hafta boyunca uyguladığınız bu yöntemden kısa bir sürede sonuç elde etmeyi istiyorsanız düzenli kullanmaya özen göstermelisiniz.

ZEYTİNYAĞI

İçinde bulunan E ve A vitamini sayesinde gözle görülür bir şekilde kaşları güçlendirmeye yardımcı olan zeytin yağı, E vitamini ile kıl tellerini beslerken A vitamini ile kıllarınızın yeniden çıkmasını sağlar. Bu yöntemi saf zeytinyağı ile yapmalısınız. Kaşlarınızın üstüne birkaç damla sürüp parmak uçlarınızla masaj yapınız. Daha sonra yaklaşık 2 saat kadar bekleyin. Ilık su ile yıkayın. Etkili sonuç almayı istiyorsanız birkaç hafta düzenli şekilde uygulayın.

YUMURTA SARISI

Biyot bakımından zengin olan yumurta sarı kılların çıkma süresini hızlandırır. Aynı anda uzamasını sağlar. Yumurta sarısı beyazın içinden ayırıp, çatalla ezin. Küçük fırça ile kaşlarınıza sürün. 20 dakika beklettikten sonra su ile durulayın. Bu yöntemi haftada 2 ya da 3 kez uygulamanız yeterlidir.

SOĞAN SUYU

Soğanın içinde bulunan sülfür kaşlarınızın gürleşmesini sağlarken, doğal görünüm kazandırır. 1 tatlı kaşığı ile soğanı, 1 tatlı kaşığı ile limon suyunu ve 2 çay kaşığı ile soğanı blenderdan macun kıvamına gelene kadar geçirelim. Daha sonra pamuk ile kaşlarınıza sürün. 1 saat kadar beklettikten daha sonra limon suyu yardımı ile kaşlarınızdan çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.