Estetik Meme Operasyonları Emzirmeye Engel Midir?

Meme operasyonu kadınların ideal görünüme sahip göğüslere ulaşmak için tercih ettiği yöntemdir. Bu operasyonlar sırasında meme dikleştirme, boyutlarını küçültme veya büyütmek, şekil bozuklarını gidermek gibi çeşitli işlemler yapılabilir.

21 Ağustos 2021 14:00 Kadın Kişisel Bakım
Estetik Meme Operasyonları Emzirmeye Engel Midir?

Meme estetiği İlerleyen yaş, doğum veya farklı faktörlerden dolayı oluşan meme görünüm bozukluklarının giderilmesi içinde birebirdir.

5f9e79eed3806c2afc5af8ad.jpg

Meme Estetiği

Meme estetiği günümüz şartlarında kadınların en fazla ilgi gösterdiği estetik operasyon çeşidi olarak ön plana çıkar. Zamanla deforme oluşan göğüslere uygulanan çeşitli işlemler neticesinde memeler dikleştirilerek eski görünümüne ulaşabilir. Bu işlemler daha çok estetik görünüm kazanmak için yapılır. Fakat göğüs küçültme gibi ameliyat türleri sağlık açısından yaşam kalitesine olumlu anlamda katkı yaptığından dolayı zaman içinde gündeme gelebilir. Büyük memeler kadınlarda çok sayıda sağlık sorununa yol açabilir. Bel ve sırt ağrıları gibi durumların sıklıkla oluşmasından sonra meme estetiği operasyonu bu bağlamda kurtarıcı olacaktır.

Meme estetiğini her yıl Dünyada milyonlarca kadın tercih ediyor. Her yıl meme estetiği yaptıran kadınların sayısında artışlar yaşanmaya devam ediyor. Kadınlar göğüs bölgelerinden duymuş oldukları bu şikayeti gidermek için meme estetiği yaptırmayı tercih etmekle birlikte beklentilerine uygun sonuçlarla karşılaşma fırsatı yakalamış olurlar. Meme estetiği aynı zamanda yeni doğum yapmış kadınlar arasında da oldukça yaygındır. Yeni doğum yapanlar için meme estetiği bir soruna neden olmazken, aksine uzun vadede de pek çok olumlu getiri sunmaktadır.

meme-buyutme-ameliyati.jpg

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi?

Silikon yaptıranlar bebek emzirebilir mi sorusu özellikle doğum sonrasında meme estetiği yaptırmak isteyenlerin aklında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Meme veya koltuk altından yerleştirilen meme protezleri süt kanallarına etki etmeyeceğinden dolayı emzirmeye negatif bir etki yapmaz. Eskilerde sıklıkla kullanılan ancak günümüz şartlarında pek kullanılmayan tuzlu su içeren meme protezleri yeni doğmuş bebekleri emzirme döneminde daha güvenilir sayılırlar. Ancak günümüzde uygulanan silikon jellerde en az bunlar kadar güvenlidir.

Hamilelik ve süt verme döneminde de herhangi bir soruna neden olmadan gönül rahatlığı içinde tercih edilebilir. Eğer meme protezi kaynaklı olarak emzirmede sorun yaşanıyorsa protezin yerinden kaynaklı olabilir. Protez yerleşim yerinin konumu ve yetersiz meme dokusu gibi durumlar bu soruna neden olabilir. Kaldı ki pek çok kadın silikon taktırmamış olsa bile emzirme döneminde süt verme sıkıntısı yaşayabilmektedir. Bu tarz sorunlar görüldüğünde acil olarak süt verme hakkında bir uzmana danışmak yerinde olacaktır.

Silikon Meme Protezlerinin Ömrü Ne Kadar?

Silikon meme protezleri hakkında genel olarak on yıl dayandıklarına yönelik bir yanılgı vardır. Ancak bu tamamen yanlış olup herhangi bir aksilik olmadığı takdirde silikon meme protezleri ömür boyunca kalabilir. Meme protezleri aynı zamanda kansere neden olmadığı gibi, kanser taramalarının da engellenmesine neden olmaz. Göğüs estetiği uygulaması genel olarak 18 ile 20 yaşları sonrasında uygulanır. Bu yaşlarda gelişim devam ettiğinden dolayı bu yaşlardan sonra estetik operasyonların uygulanması daha iyi olacaktır.

momy-breastfeed-2021-05-23.jpg

Göğüs estetiği yapıldıktan sonra hasta belirli durumlara dikkat ederek sürecin daha hızlı şekilde geçmesine neden olabilir. Ağır spor türlerinden uzak durmak, sporcu sutyeni kullanmak ve bir ay boyunca ağır aktivitelerden uzak durmak göğüs estetiği geçirmiş kişilerin uyması gerekenler arasında bulunur. Göğüs estetiği uygulamasının nasıl yapılacağı tamamen kişiye özel olarak belirlenir. Yaş, beklentiler, protez uygulamasının türü, yerleştirileceği lokalizasyon gibi çeşitli durumlarda hastaya uygun çözümler yaratılır. Bu nedenle hastanın beklentileri ve hekimin belirttiklerine uygun olarak bir tedavi planı belirlenecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler