Erkeklerin Hoşlandığı Kadın Makyaj Çeşitleri

Erkeklerin Hoşlandığı Kadın Makyaj Çeşitleri

Erkeklerin kadınlarda hangi makyajı daha çok sevdiği son zamanlarda merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Bunun ile ilgili pek çok farklı spekülasyon bulunmaktadır. Kadınlar bu konu dâhilinde büyük bir merak durumu söz konusudur. Erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği makyaj çeşitlerinden biri doğal makyajlar olmaktadır. Kadınların uyguladığı pek çok farklı makyaj çeşidi mevcuttur. Erkeklerin hangi makyaj çeşidinden daha çok hoşlandığı konusunda kadınların iyi bir şekilde aydınlanması gerekir. Erkeklerin gözünden bakıldığı zaman makyaj çok da gerekli olan bir durum değildir. Fakat bazı makyaj türleri erkekler tarafından çok beğenilmektedir. Erkeklerin hoşlandığı makyaj türleri aşağıda verildi.

Natürel Makyaj

Erkeklerin kadınlarda en çok hoşlandığı makyaj türlerinden biri natürel yani doğal makyaj olmaktadır. Cilde çok fazla işlem uygulanmadığı zaman erkeklerin daha çok beğenisini kazanmak mümkün oluyor. Erkeklere göre natürel makyaj daha duru ve masum bir güzellik ortaya çıkarır. Kadınların da son zamanlarda en çok tercih ettiği makyaj türlerinden biri doğal makyaj türleri olmaktadır. Cilt kusurlarını çok hafif işlemler ile örterek natürel makyaj ortaya çıkarırlar. Bu makyajı gerçekleştirirken ruj tercihini daha çok ten rengine yakın olarak tercih etmek gerekir. Aynı zamanda göz makyajına da çok hafif bir şekilde uygulamak gerekir. Natürel makyaj yapmak diğer makyaj türlerine göre daha kolay olduğu için kadınlar genellikle günlük makyajlarını bu şekilde tercih etmektedir. Bu da erkeklerin beğenisini kazanan makyaj türleri arasına girmeyi başarmıştır.

Buğulu Göz Makyajı

Bazı erkeklerin beğendiği kadın makyaj türlerinden biri ise buğulu göz makyajı olmaktadır. Buğulu göz makyajı kadınların göz yapısını daha ön plana çıkarıp, daha seksi bir görünüm ortaya çıkardığı için erkekler tarafından beğeni kazanmıştır. Aynı zamanda bu makyajı yapan kadınların daha gizemli bir görünüm kazanması da bu durum üzerinde etkili olmuştur. Buğulu göz makyajı günlük makyaj için uygun olmasa da yapan kadınlar mevcuttur. Buğulu göz makyajına farklı renk kombinasyonları ile elde edebilirsiniz. Fakat genellikle siyah ve gri tonlarında tercih edilmektedir. Etkileyici bakışlar ile erkeklerin beğenisini kazanabilmek isteyen kadınların buğulu göz makyajını tercih etmesi gerekir.

Işıltılı Dudaklar ve Gözler

Erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği makyaj çeşitlerinden biri diğeri ise ışıltılı göz ve dudak makyajları olmaktadır. Parıltılı ürünler kullanıldığı zaman kadınların daha cezbedici bir güzelliğe sahip olduğu söylenmektedir. Fakat parlak göz ve dudak makyajı yapacak olursanız mutlaka açık tonları tercih etmeye özen göstermeniz gerekir. Bu şekilde hem doğal hem de parlak bir görüntü ortaya çıkmış olur. Fakat erkekler abartılı makyaj sevmediği için dudaklarınızı parlatacak olduğunuzda gözlerinizi natürel bırakıp, gözlerinizi parlatacağınız zaman ise dudaklarınızı natürel bırakmanız da fayda vardır. Makyaj tekniği kadınlar tarafından da çok sevilmektedir. Fakat aydınlatıcı gibi cilt makyajları erkekler tarafından çok fazla beğenilmez. Bu sebeple ışıltıyı doğru yerde kullanmaya dikkat etmek gerekir.

Asi Göz Makyajları

Abartıdan uzak asi göz makyajları erkeklerin beğendiği makyaj çeşitlerinden biridir. Erkekler ten makyajında natürel bir görüntüyü beğenirken göz makyajında ise dikkat çekici gözleri beğenirler. Sadece rimel ile gözleri asi bir şekilde ortaya çıkarmak erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği makyaj tekniklerinden biridir. Kolay bir makyaj tekniği olmasından dolayı kadınlar tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Doğal ve göz alıcı bir görüntü kazanabilmek için kadınların bu tekniği daha sık uygulaması gerekir. Erkeklerin beğendiği makyaj tekniklerini uygulamak isteyen kadınlar mutlaka asi göz makyajlara daha büyük bir ilgi göstermelidir. Kaşlarınızı da çok fazla boyamamaya dikkat etmelisiniz.

Minimal Makyaj

Erkeklerin en sevmediği makyaj tekniği abartılı makyajlar olmaktadır. Bu sebeple makyaj tekniklerini minimal şekilde tutarak erkeklerin beğenisini kazanmak mümkün olabilir. Cildini çok fazla kapatan ve maske görünüm ortaya çıkaran makyajlar erkekler tarafından hiçbir şekilde beğenilmez. Bu sebeple fazla fondöten kullanımı erkeklerde olumsuz bir geri dönüş oluşturur. Cilt tonu ile çok fazla oynamadan hafif bir cilt makyajı yapıp erkeklerin beğendiği makyaj tekniklerini ortaya çıkarmış olursunuz. Aynı zamanda bronzer ve aydınlatıcı kullanımında da sadelikten yana olmaya özen göstermek gerekir. Göz makyajına özen gösterdiyseniz mutlaka dudak makyajını geri planda bırakmanız gerekir. Böylece minimal makyaj tekniklerini uygulamış olursunuz.

Az Allık Kullanımı

Allık erkeklerin hoşlandığı bir makyaj tekniği değildir. Bu sebeple makyaj seçiminizde allık kullanımını çok daha minimal bir şekilde tutmaya dikkat edebilirsiniz. Cildinizde oluşan tek rengi kırabilmek için biraz allık kullanımı söz konusu olabilir. Erkekler daha çok kadınlarda pembe renkte allıkları severler. Fakat bu allığın doğal bir görünüm kazanması son derece önemlidir. Bu sebeple toz allık yerine krem ürünleri tercih ederek daha doğal bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Kırmızı ve şeftali tonlarını tercihi etmemeye özen göstermeniz gerekir. Erkeklerin makyaj üzerindeki tercihlerini dikkate alan kadınlar mutlaka allık kullanımı konusunda dikkatli davranmalıdır.

Kırmızı Ruj

Erkeklerin bir kısmı kırmızı ruju kadınlara çok yakıştırırken bir kısmı ise kırmızı rujun hiçbir şekilde kadınlara yakışmadığını düşünür. Fakat erkekler daha çok kadınlarda kırmızı ruju beğenirler. Kırmızı ruj kullanılsa bile mutlaka cilt ve göz makyajını geri planda tutmanız gerekir. Bir yandan natürel bir görüntü oluştururken bir yandan kırmızı rujun çekiciliğini ön plana çıkarmış olursunuz. Hem günlük makyajda hem de gece makyajında kırmızı ruj tercih edilebilir. Kırmızı ruj sürerken tekniklerine özen göstermek gerekir. Çünkü erkekler dışarıya taşmış olan ruju hiçbir şekilde beğenmezler. Bordo ya da turuncu tonlarında ki renkler erkekler tarafından beğenmezken kırmızı renk çok fazla beğenilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.