Dudak Estetiği Nedir?

Yüzümüzde oldukça dikkat çeken dudağımız oldukça önemli bir estetik görünüş sağlıyor.

25 Ağustos 2021 16:18 Kadın Kişisel Bakım
Dudak Estetiği Nedir?

Kimimizin dudağı oldukça ince olurken kimimizin daha dolgun bir dudağı oluyor. Çoğumuz ince bir dudak yerine daha dolgun bir dudak isteriz. Hatta bunun için botoks yaptıran birçok kişi vardır. Fakat dudak estetiği sadece botoks yaptırmaktan ibaret değil. Dudak estetiği içinde birçok işlemler yer alır.

5d9f28d118c7730c6c34299c.jpg

Bunlar; dudak kaldırma, dudak rengi koyultma veya açma, dudak dolgunlaştırma gibidir. Her ne kadar son yıllarda dudak estetiği artsa bile hala dudak estetiği hakkında birçok sorular soruluyor. Biz sizlere dudak estetiği ile ilgili en çok merak edilen ve sorulan her şeyi derledik. Yazımızda merak edilenlerin cevapları da var. Bu cevaplar sayesinde bütün merakınızı giderebileceksiniz. Gelin şimdi beraber bu merak edilenlere bir bakalım.

Dudak Kalınlaştırmak İçin En Etkili Ve Kalıcı Yöntem Nedir?

Dudak kalınlaştırmak için birçok farklı yöntem kullanılır. Fakat bunlardan en kalıcısı sadece silikon kullanımından geçer. Yani etkili bir dudak kalınlığı için silikon gibi suni maddelerin kullanımı dudak kalınlaştırmada oldukça etkili ve kalıcıdır. Her ne kadar suni maddeler daha kalıcı çözüm verse de daha uzun süreli ve doğal malzemeler sağlıklı olacaktır.

Dudak Kalınlaştırmada Silikon Neden Sağlıksız Olarak Görülüyor?

Dudak küçük bir kısımdan yer alır. Buraya takılan silikon dudak bölgesine fazla gelir. Bunun için silikonu enjekte ederek dudağa yerleştirilir. Fakat bu enjeksiyon sırasında sadece silikon olsa bile bazı katkı maddeleri yer alır. Bu katkı maddeleri enjeksiyon sırasında farklı yerlere kayabilir. Çevre dokulara yayılan katkı maddeleri dudak sağlığı bozulabilir.

Dudak Estetiğinde Dudak Kalınlaştırmak İçin Silikon Yerine Kendi Dokumuz Enjekte Edilirse Ne Olur?

Kendi dokularımız canladır. Silikon gibi cansız değildir. Canlı olan dokumuz dudağa enjekte edildikten sonra kanlanma ile dudağa yerleşir ve yaşamaya başlar. Yani kendi dokunuzun dudağa enjekte edilmesi durumunda silikon enjekte edildiği zamanda ki gibi bir sorun olmaz.

Dudak Estetiğinde Kişinin Kendi Dokusunun Enjekte Edilmesi Kısa Bir Süre Sonra Kayboluyor Mu?

Halk arasında bu durum 5 ila 6 ay içinde kayboluyor gibi yansıtılmıştır. Fakat bu tamamen yanlıştır. Dokunuz dudağa enjekte edildiği zaman şişme olur. Bu şişme bir süre sürer ve siz bun şişliğin devamlı süreceğinizi sanırsınız. Oysaki bu durum dokunuzun dudağınıza adaptasyonundan ötürüdür. Yani 5 ila 6 ay içinde ilk yaptırdığınız zamanla o an ki zaman arasında dudak kalınlığı azalır. Fakat bu durum estetiğin yok olduğu anlamına gelmez.

kapak-22-16-9-1547114632.jpg

Üst Dudak Asma İşlemi Nedir?

Herhangi bir şekilde neşter kullanılmadan üst dudağın burun tabanına dikilmesine üst dudak asma denir.

Üst Dudak Asma Ne Kadar Sürede Biter?

Bu işlem oldukça kolay bir işlemdir. Sadece 10 ila 15 dakika arasında biter.

Üst Dudak Asma İşleminin Kalıcılık Süresi Nedir?

Kişiye göre 1 ila 1 buçuk sene kalıcı bir şekilde kendisini korur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler