Doğal Yöntemler İle Tırnak Uzatma Yolları

Tırnak uzatma yolları doğal bir şekilde gerçekleştirildiği zaman daha etkin bir sonuç sağlamaktadır. Her kadın uzun ve bakımlı tırnak ister. Bunu gerçekleştirmek için yapılması gereken pek çok yol bulunur.

Tırnak uzatma yolları doğal bir şekilde gerçekleştirildiği zaman daha etkin bir sonuç sağlamaktadır. Her kadın uzun ve bakımlı tırnak ister. Bunu gerçekleştirmek için yapılması gereken pek çok yol bulunur. Bazı tarifler bir gecede tırnak uzatmaya yardımcı olur. Tırnağınız uzarken bakımlı da olması gerekir. Tırnakların beslenmesine de yardımcı olmak son derece önemli bir konudur. Kimyasal maddeler tırnak üzerinde kullanıldığı zaman bir süre sonra kırılma ve dalgalanma gibi problemler söz konusu olur. Özellikleri sık sık oje süren kişilerde sararma durumu da çok fazla görülen durumlardan biridir. Bunun sebebi ise oksijen eksikliğinden kaynaklanır. Her insanın tırnak uzama süresi birbirinden farklıdır. Bu durumun beslenme de dâhil olmak üzere pek çok sebebi bulunur.

Zeytinyağı İle Tırnak Uzatma

Pek çok alanda kullanım imkânı sağlayan zeytinyağı tırnak uzatma yolları içerisinde de yer alan yöntemlerden biridir. Tırnağın derinden beslenmesine yardımcı olarak uzamasını sağlar. Aynı zamanda çok daha parlak ve bakımlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Tırnakların hızlı bir şekilde uzamasını isteyen kişilerin mutlaka iyi bir nemlendirme işlemi gerçekleştirmesi gerekir. En iyi nemlendirme işlemi ise zeytinyağı ile mümkün olur. Her kadının tırnak bakımı rutininde bulunması gereken yöntemlerden biridir. Zeytinyağı ile tırnakları nazik bir şekilde ovalamak gerekir. Son derece kolay bir işlem olmasından kaynaklı olarak kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen doğal ürünlerden biridir. Aynı zamanda tırnak çevresine de zeytinyağı sürerek daha güçlü olmasına yardımcı olursunuz. Haftada 3 yılda 4 gün bu işlemi gerçekleştirmek gerekir. Bir kabın içerisine belirli miktarda zeytinyağı konulur ve parmaklar içerisine sokulur. Bu şekilde yaklaşık olarak 10 dakika bekletmek gerekir. Bu işlem ile birlikte tırnakların nem ihtiyacının tamamı karşılanır.

Keten Tohumu Yağı İle Tırnak Uzatma

Keten tohumu yağı vücut için çok faydalı olan doğal besinlerden biridir. Tırnak bakımı üzerinde de çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Potasyum, magnezyum, Omega 3 yağ asitleri ve B vitamini bakımından son derece zengin bir yağdır. İçerisinde bulundurduğu mineral ve vitaminler sayesinde tırnakların güçlü bir şekilde beslenmesi mümkün olur. Tırnaklar üzerinde en büyük faydalarından biri de oluşabilecek kırılmaları engellemesidir. Vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak oluşabilecek bütün hasarların önüne geçer. Uygulama esnasında nazik bir şekilde ovalamak son derece önemlidir. Düzenli bir şekilde yaptığınız zaman etkili sonuçlar almak mümkündür. Hızlı bir şekilde tırnağınızı uzatmasının yanı sıra sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Tırnak uzatma yolları içerisinde ön plana çıkan yöntemlerden biridir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Tırnak Uzatma

Hindistan cevizi yağı pek çok alanda kullanımı mümkün olan yağlardan biridir. Tırnakların çok hızlı bir şekilde uzamasına ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Tırnak uzatma yolları içerisinde en büyük fayda sağlayan yöntemlerden biridir. Yüksek nem içeriği sayesinde tırnakların nem ihtiyacını karşılama özelliğine sahiptir. Aynı zamanda içerisinde yer alan bileşenler ile tırnakların beslenmesine de katkı sağlar. Tırnakta oluşabilecek hasarların ve kırılmaların önüne geçer. Uyumadan önce tırnaklarınıza masaj yapar şekilde Hindistan cevizi yağını uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ellerinize eldiven takınız. Böylece çok iyi bir şekilde nem kazanımı söz konusu olur. Aynı zamanda Hindistan cevizi ve biberiye yağı ile birlikte bir kür oluşturabilirsiniz. 3 damla biberiye yağı içerisinde bir çay bardağı Hindistan cevizi karıştırarak tırnaklarınıza sürüp 20 dakika bekletiniz.

Menekşe Yağı

Menekşe yağı pek fazla kişi tarafından bilmez. Son derece faydalı yağlar arasında yer almaktadır. Doğru şekilde doğru alanlara kullanıldığı zaman faydalarını görmek mümkündür. Tırnak uzatma konusunda en etkili yöntemler arasında yer alır. Haftada iki ya da üç defa uygulayarak etkin bir sonuç almak mümkün olur. Menekşe yağı pek çok faydası ile ön plana çıksa da daha çok tırnak üzerindeki faydaları konuşulur. Tırnakların uzamasına çok büyük bir katkı sağlarken aynı zamanda beslenmesi konusunda da büyük bir katkısı olur. Tırnak etrafında oluşabilecek deri kalkmalarını da önleme gibi bir özelliği bulunur. Her tırnağınıza bir damla menekşe yağı damlatarak iyi bir şekilde ovalamak gerekir. Bir hafta düzenli olarak kullanıldığı zaman etkin bir uzama görmek mümkün olacaktır. Tırnak uzatma yolları arasında yer alan menekşe yağı saç bakımı açısından daha çok fazla tercih edilen yağlardan biridir.

Biotin Takviyesi İle Tırnak Uzatma

Tırnak uzatma yolları arasında yer biotin takviyesi, tırnakta keratin üretimini desteklemeye yardımcı olur. Keratin üretiminin artması ile birlikte hem saçlarda hem de tırnaklarda uzama ve beslenme durumu söz konusu olur. Biotin içeren besinler tam tahıllı besinler, yumurta, süt, somon balığı, domates, yulaf, badem, salatalık ve havuç olmaktadır. Tırnaklarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak amacıyla bu besinleri düzenli olarak tüketmek gerekir. Dengeli ve düzenli bir şekilde beslenildiği zaman kısa süre içerisinde hem tırnaklarınızda hem de saçlarınızda etkisini görmeniz mümkündür. Tırnaklarım çok hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda tırnaklarınızın daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur.

Beyaz Sirke İle Tırnak Uzatma

Hızlı bir şekilde tırnakları uzatmak isteyen kişiler için beyaz sirke en ideal tercihlerden biridir. Beyaz sirkeyi tırnağa uygulamadan önce ilk olarak ellerinizi yumuşak bir sabun ile yıkamanız gerekir. Ellerinizi tamamen kuruladıktan sonra derin bir kabın içerisinde parmaklarınızın gireceği kadar sirke eklemeniz gerekir. Daha sonra parmaklarınızı bu kabın içerisine koyarak 5 dakika kadar beklemeniz gerekir. Çok fazla bekletirseniz tırnağınıza zarar verebilir. Beyaz sirke içerisinde yer alan maddeler sayesinde tırnağınızın çok daha güçlü bir yapıya ulaşmasına yardımcı olur. Tırnaklarınızı çıkardıktan sonra ılık bir su ile iyice yıkayıp nemlendirmeniz gerekir. Son derece kolay ve etkili yöntemlerden biridir.

Portakal Suyu İle Tırnak Uzatma

Tırnak uzatma yolları arasında yer alan diğer bir doğal yöntem ise portakal suyudur. Portakal suyu içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde kolajen üretimini arttırır. Tırnak ve saç gelişimi için kolajen üretimi çok büyük bir önem taşır. Bu sebeple portakal suyu tırnak uzamasına yardımcı olan doğal yöntemlerden biridir. Aynı zamanda içerisinde bulunan Folik asitte tırnak uzamasını destekleyici özelliğe sahiptir. Taze bir portakalın suyunu sıktıktan sonra tırnaklarınızı içerisinde 10 ile 15 dakika arasında beklemeniz gerekir. Daha sonra tırnaklarınızı çıkararak bol su ile temizlemeniz gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığı zaman etkisini görmek mümkün olacaktır. Haftada 2 defa uygulanması yeterlidir. Aynı zamanda portakal suyu sayesinde tırnaklarınız çok daha canlı bir görünüme kavuşur. Portakal suyunun içerisine birkaç damla limon da ekleyerek tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.