Doğal Ve Etkili Saç Bakım Maskeleri!

Doğal Ve Etkili Saç Bakım Maskeleri!

Koronavirüs pandemisi insanlara elindekiler ile yetinmesi gerektiğini güzel bir şekilde göstermiş oldu. İnsanlar evde kaldıkları uzun sürelerde evdeki malzemeler ile hazırlanabilecek doğal reçeteler aradı.

İnsanlar evde kaldıkları süreçte hem vakit geçirmek hem de evdeki malzemelerde bir şeyler üretmek adına doğal maskeler için reçeteler araştırdı, kimilerinin araştırmaları başarılı oldu ve iyi bir sonuca ulaştı ancak bazıları için sonuç pek iyi olmadı. İşte sonucu başarılı olmayanlar ve farklı reçete arayışında olanlar için derlediğimiz doğal saç bakım maskeleri!

Avokado Saç Maskesi

-Gerekli Malzemeler

  • ½ avokado
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı argan yağı

-Hazırlanışı

İlk olarak avokadoyu güzelce ezin. İçerisine argan yağını ve balı ekledikten sonra kremsi bir hal alana kadar karıştırın. Bu maskeyi 5 dakika boyunca saç diplerinize dairesel hareketlerle uygulayın. Karışımın bir kısmını da saç uçlarınıza sürün. Daha sonrasında saçınızı toplayın ve sıcak havlu ile sardıktan sonra 1 saat kadar maskeyi saçınızda bekletin. Nemlendirici şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Duşun ardından temiz saç uçlarınıza argan yağını serum olarak uygulayabilirsiniz.

1138x600-cilt-tipine-gore-avokado-maskesi-1543414776449.jpg

Aloe Vera Saç Maskesi

-Gerekli Malzemeler

  • 1 dal aloe vera
  • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

-Hazırlanışı

Aleo vera dalını temizledikten sonra küp küp doğrayın ve Hindistan cevizi yağı bulunan cam kasenin içerisine ilave edin. Ocakta bir kap içinde su ısıtın, aleo vera ve Hindistan cevizi yağı bulunan kabı kaynayan su kabının içine yerleştirin. 10 dakika kadar sonra kabı ocaktan alın. Süzün ve ılıdıktan sonra saç uçlarına ve saç derinize uygulayın. Kullandığınız esnada yağın çok sıcak olmamasına dikkat edin, derinize zarar verebilir.

40 dakika kadar maskeyi beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

5ed7a0cf2269a20f6c111fa0.jpg

Kemik İliği Saç Maskesi

Kemik iliği protein ve doğal kolajen deposudur.

-Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi
  • 200 gr ilikli sığır kemiği
  • 5 damla çay ağacı yağı
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı

-Hazırlanışı

Kemikleri haşlayıp iliğini çıkardıktan sonra blenderdan geçirin. Daha sonrasında yağları ilave ederek homojon hale gelene kadar karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı masaj yaparak eşit bir şekilde tüm saçınıza yedirin, saçını toplayın ve bone takın. Bone maskenin kokusunu önleyecektir. Maskeyi saçınızda yarım saat kadar bekletin ve doğal bir şampuanla temizleyin. Duşun ardından argan yağını saç uçlarınıza krem olarak sürün.