Daima Genç Kalabilmenin Sırrı: Yüz Gerdirme Ameliyatı

Artık en derin kırışıklıkların tasasına düşmenize gerek yok. Çünkü tıp biliminin gittikçe ilerlemesi sayesinde estetik ameliyatlarda da olumlu gelişmeler yaşanıyor.

28 Ağustos 2021 09:30 Kadın Kişisel Bakım
Daima Genç Kalabilmenin Sırrı: Yüz Gerdirme Ameliyatı

Bu gelişmelerden biri de yüz gerdirme ameliyatı, yani “botoks” estetiğidir. Peki, bu botoks yani yüz gerdirme ameliyatı hakkında neler biliyorsunuz? Bu yazımızda detaylı bir şekilde yüz gerdirme ameliyatı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. İşte, tüm detaylar…

yuz-germe-1024x768.jpg

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nedir? Ne İşe Yarar?

Yüz gerdirme ameliyatı, estetik alanında uzman olan kişiler tarafından yüzün sarkık ve kırışık bölgelerinin çeşitli araçlarla ortadan kaldırılması ya da minimize edilmesi işlemidir. Yüz gerdirme ameliyatı, kişinin mevcut yaşından daha genç görünmesini sağlamaktadır. Bu durumda da bu ameliyatı olan kişilerde özgüven problemi minimize edilmiş olur.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır? Neden Yapılmalıdır?

Başta kadınlar olmak üzere pek çok insan erken yaşlarda kırışıklıkların baş göstermesinden haz etmemektedir. Elbette, yaşlılık dönemi yaşanması gereken bir şey, ancak cildin mevcut yaştan daha yaşlı görünmesi oldukça anormal bir durumdur. Bu yüzden yüz gerdirme ameliyatı isteğe bağlı olarak yapılabilir. Ne zaman yapılacağına gelecek olursak, bu estetiğin 50 yaşlarından sonra yapılması gerekmektedir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Öncesinde Nasıl Bir Hazırlık Yapılmalı?

Yüz gerdirme ameliyatı öncesinde kan sulandırıcı ve artırıcı maddelerden uzak durulması gerekmektedir. Bu maddeler; E vitamini, bitki çayları ve aspirin olarak sıralanabilir. Ayrıca ameliyattan en az 3 hafta önce sigaranın bırakılması tavsiye edilir. Çünkü sigaranın kılcal damarlarına olumsuz etkileri bulunmaktadır. Ameliyat sonrasında da tüketilmemesi ve mümkünse bırakılması tavsiye edilmektedir. Ameliyat sonrasında cildinizde kesiler olacağından saçınızın ameliyat öncesinde uzun olmasına ve eğer düzenli saç boyama işlemi yapıyorsanız saçlarınızın ameliyattan bir hafta önce boyatmaya özen göstermelisiniz.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme ameliyatında öncelikle hasta, ameliyata hazırlanmakta. Daha sonraysa sırasıyla hasta aşağıdaki aşamalardan geçirilir.

l Hasta genel anestezi ile uyutulur.

l Ciltte sarkma meydana gelen alanlar, özel kesi işlemleri yardımıyla ortadan kaldırılır.

l Saçların yüz bölgesindeki başlangıcından itibaren yüz kaslarını zayıflatan erimiş kaslar, özel dikişler yardımıyla ciltte sabitlenir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Yüz gerdirme ameliyatının süresi minimum dört saat ve maksimum 7 saat sürmektedir. Ancak bu ameliyatın belirli bir saati olmamakla birlikte, ameliyatın süresi ciltteki deformasyonlara bağlı olarak değişebilmekte.

yuz-germe-ameliyati.jpg

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Yüz gerdirme ameliyatı saçların yüz kısmındaki başlangıç noktasından itibaren yapılmaktadır. Burada alınan kesiler saçlar örteceğinden izlerin görülmesi ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca alınan kesiler de iz bırakacak seviyede değildir. Özenle yapılan bir pansuman ve darbelere karşı korunma sayesinde izlerin hiç kalmaması sağlanabilir. Sigara, alkol, uyuşturucu ya da kanama artırıcı maddelerin tüketilmesi halinde iz kalma ihtimali olabilir.

haberay.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler