Cildin Yaşlanmasını Önlemek ve Onunla Mücadele Etmek İçin İpuçları

Cildin Yaşlanmasını Önlemek ve Onunla Mücadele Etmek İçin İpuçları

Yaşla birlikte cilt incelir, sarkar ve daha şeffaf ve solgun hale gelir ve bunun erken dönemde ortaya çıkmasında kötü alışkanlıklar ve doğrudan güneş ışığına maruz kalma gibi birçok faktör rol oynar.

Yaşla birlikte cilt incelir, sarkar ve daha şeffaf ve solgun hale gelir ve bunun erken dönemde ortaya çıkmasında kötü alışkanlıklar ve doğrudan güneş ışığına maruz kalma gibi birçok faktör rol oynar. Bununla birlikte, iyi olan şey, aşağıdaki ayrıntılarla sağladığımız bazı günlük adımları ekleyerek cildin kalitesini iyileştirebilmeniz ve bu izleri geciktirebilmenizdir:

Cilt Yaşlanmasının Nedenleri Nelerdir?

Yaşlanma, tamamen önleyemeyeceğiniz doğal bir süreçtir, ancak bazı faktörler daha hızlı ve daha kısa bir sürede ortaya çıkmasına neden olur:

Yaşam Tarzı: Sigara içmek gibi kötü alışkanlıklar doğrudan cildi etkiler ve hem vücudun çeşitli bölgelerinde hem de yüzdeki kırışıklıkların görünümünü hızlandıran serbest radikallerin oluşumuna neden olur.

Diyet: Sağlıksız bir diyet uygulayan kişiler, ergenlik ve gençlik döneminde cilt problemlerinden muzdariptir ve kesinlikle vücudun çeşitli bölgelerinde ince kırışıklık, sarkma ve incelme görünümüne karşı en savunmasızdırlar.

Güneş ışınlarına maruz kalma: Güneşin zararlı ışınları (ultraviyole ışınları) vücudu ve yüz etkileyerek ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır.

Deri ile kaslar arasındaki koruyucu yağ dokusunun kaybı: Bu dokular yaşla birlikte doğal olarak azalır ve cildinin yaşlanmasına ve elastikiyetinin kaybolmasına neden olur.

Cildin Yaşlanmasını Önlemenin Yolları Nelerdir?

Genetik olmayan nedenlerle ortaya çıkan cilt yaşlanması şu adımlar izlenerek kontrol edilebilir:

Zararlı güneş ışınlarının önlenmesi: Cilde bakmanın temel adımlarından biridir ve bu uzun giysiler giyilerek veya ev içinde kalıcı olarak güneşe maruz kalan bölgelere güneş kremi sürülerek yapılır ve artık vücut için birçok güneş koruma ürünü bulunmaktadır.

Günlük Nemlendirici: Nemlendirici cilt içindeki suyu hapseder, cildin elastikiyetini korur ve cildin yaşlanmasını önlemek için nemlendirme için Koenzim Q10 yönünden zengin formülü sayesinde cildi sıkılaştırmak için ideal olan NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı Losyonu kullanın. Cildin önemli bir bileşeni olan koenzim Q10 ile cildi besler ve cildin pürüzsüzlüğünü ve tazeliğini korumak için cildi doğal seviyelerde değiştirir, çünkü bu enzimin seviyesi yaşla birlikte azalır.

Dengeli beslenme: Yiyecekler vücudun içten sağlığını, cilt ve saç güzelliğini iyileştirir ve sağlıklı bir diyet uygulayarak bu durum cilde yansır. Dengeli beslenme cildi iyileştirir, tazelik verir ve yaşlanmayı geciktirir.

Yapılan araştırmalar, bol miktarda taze sebze ve meyve yemenin, yaşlanmayı geciktirdiği, karbonhidrat ve rafine şeker bakımından zengin bir diyetin yaşlanmayı hızlandıracağını belirtmekte fayda var.

Egzersiz: Düzenli ve orta düzeyde egzersiz kan dolaşımını iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu da cilde daha genç bir görünüm verebilir.

Cildin yaşlanmasını önlemek için önceki adımları izleyin ve en iyi sonuçların tadını çıkarmak için NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu kullanmayı unutmayın.