Akıllı Peeling Nedir ve Cilde Etkileri Nelerdir?

Cildimizde meydana gelen kırışıklıklar, lekeler, sarkmalar, sivilce ve siyah nokta oluşumları, yara izleri, cilt tonunun dengesizliği cildin en büyük sorunları arasındadır. Bununla birlikte yağlanma ya da matlaşma gibi problemler gündelik yaşantımızda cilt bakımını kaçınılmaz kılmaktadır.

09 Eylül 2021 08:50 Kadın Kişisel Bakım
Akıllı Peeling Nedir ve Cilde Etkileri Nelerdir?

Cilt bakımı için pek çok kozmetik ürünler, bitkisel tarifler, doğal maskeler ve tonikler olmasına rağmen bazen bu problemlerin önüne geçmek mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda kişiler tıbbi tedavi yöntemlerine başvurmaktadırlar.

6023ea5755428413c4fc6fde.jpg

Ancak çoğunlukla bu tedavi süreçleri uzamakta ya da zor bir süreçten meydana gelmektedir. Akıllı peeling ise bu süreçteki olumsuzlukları minimize eden bir yöntemdir. Akıllı peeling nedir sorusuna son derece etkili bir cilt uygulaması olduğu şeklinde yanıt verilebilir. Medikal estetik yöntemleriyle, iğne kullanımı olmadan deri altına kolajen üretimi uyarısı verilir ve böylece ciltte elastikiyet artışı ve lifting etkisi oluşur. Bu işlemlerin tümünün adı akıllı peeling uygulamasıdır.

Akıllı Peeling Uygulamasının Cilde Faydaları

Akıllı peelingin birincil amacı olan cildi gençleştirmesi ve canlandırması, uygulamanın cilt için ilk faydasıdır. En önemli faydası ise uygulama sonrası şişlik, kızarıklık, morarma ve ağrı gibi yan etkilerin görülmemesidir.

İğneli estetik operasyonlarının en çok şikâyet edilen ve yaptırmaktan çekinilen tarafı bu yan etkilerin var oluşudur. Bu nedenle akıllı peeling uygulanmaya başladıktan sonra oldukça tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Akıllı peeling ile dokuların onarılması ve derinin yenilenmesini sağlaması sayesinde cilt belirgin bir şekilde sıkılaşır.

Böylece çizik, sarkma ve kırışıklıklar ortadan kalkar. Ayrıca çatlaklar, kalıcı sivilce izleri gibi lekeler de akıllı peeling sayesinde yok olur. Uygulamadan sonra cilde verdiği yenilik sayesinde cilt gençleşir ve daha parlak bir görünüm kazanmış olur. Akıllı peeling, ciltte oluşan çatlakların kapanmasında da etkilidir.

Akıllı Peeling Cildin Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Akıllı peeling, en yaygın şekilde yüz bölgesine uygulanır. Çünkü güneşe ve diğer dış faktörlere en fazla maruz kalan bölgemizdir. Bu nedenle leke oluşumları en çok yüzde görülmektedir. Ancak kırışıklık gibi problemler vücudun farklı bölgelerinde de görülebildiği için bu yöntemin alanı genişletilmiştir. Akıllı peeling; boyun, dekolte, sırt, uyluk içleri, kol, bacak ve göğüslerde de uygulanabilir.

Akıllı Peeling Uygulaması Kaç Seanstan Oluşur?

Esasen seans sayısının belirlenmesinde etkili olan faktörler; cildin yapısı, ciltteki problemin şiddeti, uygulama yapılacak olan bölge ve uygulama amacı şeklindedir. Ancak genel olarak 10 gün aralıklarla olmak şartı işe 4 ya da 5 seansta istenilen sonuca ulaşılmaktadır. Sorun şiddeti az bir seviyede ise 10 gün olarak verilen aralık, 15 gün ile 30 gün arasında değişebilmektedir.

kimyasal-peeling-min.jpg

Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı peeling seansları bittikten sonra kan sulandıran ilaçlardan uzak durulmalıdır. Hatta seanslara başlamadan önce de uzak durulması önemlidir. Özellikle aspirin kesinlikle içilmemelidir. İşlem yapılan bölgeye 15 saatten önce su temas ettirilmemelidir. Uygulama yapılan bölge rahat olmalıdır. Örneğin bacakta işlem varsa dar bir pantolon giyilmemelidir. Peelingten sonraki 2 gün boyunca zor ve ani hareketler yapılmamalıdır. Bu faktörler dikkate alındığında akıllı peeling daha iyi etki gösterir ve kişi uygulamadan memnun kalır. Akıllı peeling fiyatları ise cildin durumuna ve hizmet alınan güzellik merkezine göre farklılık göstermektedir.

haberay.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler