Ağda İle Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Ağda ile genital bölge temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yollarından biri olan ağda, yapışkan bir madde ile birlikte tüylere yapışarak kökünden çıkmasına yardımcı olur.

21 Ağustos 2021 20:31 Kadın Kişisel Bakım
Ağda İle Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin de gelişme göstermesi ile birlikte istenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok farklı yöntemi mevcuttur. En kullanışlı ve en yaygın olan yöntemlerden biri olan ağda, uzun süre tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için ideal bir yöntemdir. Diğer yöntemlere göre biraz daha ağrılı bir şekilde karşımıza çıksa da etkili bir sonuç göstermesinden kaynaklı olarak kadınların ilk tercihleri arasında yer alır.

12089182-728xauto.jpg

Birbirinden farklı ağda türü bulunur. Peki, genital bölge için en ideal olan ağda hangisidir? İlk olarak bu sorunun cevabını öğrenip daha sonra genital bölgeye temizliğine geçmek gerekir. Genital bölge vücudun en hassas yerlerinden biridir. Bu sebeple genital bölge temizliği yapılırken çok dikkatli davranmak gerekir.

Ağda Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Vücudun hemen hemen her yeri için uygun olan ağda özellikle yüz bölgesi, koltuk altı ve bikini bölgesi gibi alanlar için son derece önde gelen yöntemlerden biridir. Aynı zamanda ağda ile genital bölge temizliği yapmak da mümkündür. İstenmeyen tüylerden kurtulurken farklı ağda yöntemlerini tercih ederek bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olur. Ağda işlemi gerçekleştirebilmek için illa bir güzellik salonuna ihtiyaç duyulmaz.

Evinizde kendi yöntemleriniz ile birlikte genital bölgenizi ağda ile temizlemeniz mümkündür. Fakat hassas davranmaya dikkat etmek gerekir. İnsanların en çekingen davrandığı durumlardan biri bikini bölgesi ve genital bölgeye ağda yapma konusundadır. Ağrılı bir durum yaşanmasını söz konusu olduğu için kadınlar bu durumdan genellikle çekinirler. Fakat doğru yöntemler tercih edildiği zaman ve hassas bir şekilde yapıldığı zaman ağrı durumu en aza indirilmiş olur.

Ağda İle Genital Bölge Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağda ile genital bölge temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok farklı konu bulunur. Daha acısız ve problemsiz bir şekilde ağda işlemini gerçekleştirebilmek için bu konulara büyük bir özen göstermek gerekir. Ağda ile genital bölgenizi temizlerken dikkat etmeniz gereken konular şunlardır:

- Hassas ciltler için özel olarak üretilmiş olan ağdaları tercih etmek gerekir. Böylece oluşabilecek tahriş problemlerini ortadan kaldırmak mümkün olur.

- Genital bölgeye ağda uygularken tüylerin çıktığı yönde uygulayıp, ağda bandını çekerken de tüylerin tersi yönüne çekmek gerekir. Böylece tüylerin kırılması gibi bir problem meydana gelmez.

- Bir alana birden fazla kez ağda sürmekten kaçınmak gerekir. Aksi takdirde tahriş gibi problemler meydana gelebilir.

genital-bolge-agda.jpg

- Ağdayı çok sıcak bir şekilde uygulamaktan da kaçınmak gerekir. Dikkat edilmediği takdirde kızarıklık ve yaralar meydana gelebilir.

- Ağda bezi ile ilgili bölgeye uyguladıktan sonra eliniz ile ovalayarak daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz.

- Ağda bezini çekerken yavaş değil son derece hızlı olmanız gerekir.

Bu konuları dikkate alınarak genital bölge temizliği yapıldığı zaman büyük bir kolaylık sağlamak mümkün olur. Aynı zamanda ağrı konusunun da önüne geçilmiş olur.

Genital Bölge Temizliği İçin Neden Ağda Tercih Edilir?

Ağda kılların kökünden çıkmasını sağladığı için uzun süreli tüy problemi ortadan kalkar. Bir aya kadar tüylerinizin çıkmasını engeller. Bu sebeple ağda ile genital bölge temizliği yapmak daha ideal bir tercih olacaktır. Aynı zamanda diğer yöntemlerden ziyade tüylerin beslenmesini de engellediği için kısa bir süre içerisinde tüy dökülmesi gibi problemler ile karşı karşıya kalmak mümkün olur. Erken yaşta ağda kullanımına başladığınız zaman tüyleriniz incelmeye ve zamanda dökülmeye başlar. Bu da kadınlar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uzun bir süre rahat olmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak ağda tercih edildiği zaman gözle görülür bir fark ortaya çıkar. Aynı zamanda cildinizin daha pürüzsüz bir görünüm kazanması konusunda da yardımcı olur.

Genital Bölgeye Ağda Yapımı

Vücudun en hassas yerlerinden biri olan genital bölge, ağda işlemi esnasında zarar görmemelidir.İlk olarak hangi ağda çeşidini tercih edeceğinize karar verip daha sonra uygulama esnasına geçebilirsiniz. Ağdayı genital bölgeye kılların yönü doğrultusunda sürdükten sonra ağda bandını yapıştırabilirsiniz. Daha sonra ağda bandını çekmeden önce iyice yapıştığında emin olmanız gerekir. Hızlı bir şekilde ağda bandını çekmelisiniz. Son derece kolay ve hızlı yapılan bir işlemdir.

genital-bolge-beyazlatma.jpg

İlk olarak genital bölgenin yan kısımlarına daha sonra ise üst kısımlarını temizlemek gerekir. Ağda ile genital bölge temizliği boncuk ağda yardımı ile de yapılabilir. Bu yöntemde ağda bezine gerek kalmadan sadece ağdayı tüy olan bölgeye yapıştırıp çekmek suretiyle gerçekleştirilir. Genital bölge temizliği yaparken ağdanın çok sıcak olmamasına büyük bir özen göstermek gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler