İzlemekten Titreyeceğiniz En İyi Korku Filmleri

İzlemekten Titreyeceğiniz En İyi Korku Filmleri

İzlemekten korkacağınız en iyi korku filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Korku filmleri günümüzde en ilgi duyulan ve dikkat çeken türler arasında yer almaktadır. Bazı korku filmleri vardır ki izleyenin kanını dondurabiliyorlar.

 

 

İzlemekten korkacağınız en iyi korku filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Korku filmleri günümüzde en ilgi duyulan ve dikkat çeken türler arasında yer almaktadır. Bazı korku filmleri vardır ki izleyenin kanını dondurabiliyorlar. Bu listede de o korku filmlerini sizlerle paylaşacağız.

 

Ülkemizde korku sineması ağır ve sadece ‘cin’ üzerine kurulu olmasından kaynaklı bir adım ileriye gidemiyor. Bu yüzden filmlerde her zaman bir duraklama olmaktadır. Oysa dünyada çekilen en iyi korku filmleri eşsiz bir seyir keyfini izleyicisine aktarabilmektedir. Bu listede seyir keyfi en yüksek ve heyecanlı geçecek korku filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte karşınızda korkarken titreyeceğiniz en iyi korku filmleri:

teksas-katliami.jpg

Teksas Katliamı

En iyi korku filmleri listesine kült Amerikan filmlerinden birisi olan Teksas Katliamı koymadan olmaz. Teksas katliamı bir korku filmi serisidir. 6 tane çekilmiş serinin eşsiz bir seyir keyfi vardır. Filmin konusuna baktığımızda ise şu şekildedir: bir grup arkadaş eğlenmek için Teksas bölgesine giderler. Fakat burada beklenmedik olaylar gelişir ve kendilerini bir kapıyı çalarken bulurlar. Kapılarını çaldıkları kişi ise kasabanın şerifidir. Fakat işler beklenmedik derecede terse gider. Şerif ve ailesi yamyamlık geleneğini yüzlerce yıldır ailelerinden günümüze kadar taşımaktadır. Bir grup arkadaş ise bunlardan haberdar değildir ve gerçekleri öğrendiklerinden kendi hayatlarını kurtarmak için her şey yapacaklardır.

yasayan-oluler.jpg

Yaşayan Ölüler

En iyi korku filmleri arasında kült bir yerde olan filmler arasında şüphesiz ki Yaşayan Ölüler yapımının olduğunu söyleyebiliriz. Yaşayan ölüler eşsiz bir hikaye sahip olmanın yanı sıra içerdiği dramaturgi ile birçok noktada tam not almaktadır. Filmin hikayesine bakıldığında ise şu şekildedir: anne ve babasının mezarına giden çift, mezarlığın tamamının boş olduğunu görür. Şehir merkezinin uzağında bir yerde olmalarından kaynaklı koşarak oradan uzaklaşırlar. Tam o sırada etrafta yürüyen ölüler vardır. Çifte doğru gitmektedirler. Ormanın ortasında bir ev bulurlar evin içerisinde kendileri gibi ölülerden kaçan bir grup vardır. Fakat bu grupla da her şey istedikleri gibi gitmeyecektir.

1200x627-the-shining-cinnet-filminin-konusu-1553956858944.jpgenen

Cinnet

Cinnet filmi 1980 yılında çekilmiş olan ve korku sinemasında ses getiren bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya sinemasının önemli isimlerinden birisi olan Jack Nicholson başrolde karşımıza çıkmaktadır. Etkileyici korku filmlerinin arasında yer almaktadır. Ayrıca filmin yönetmeni sinema tarihinin en dahi yönetmenlerinde Stanley Kubrick imzalıdır. Cinnet filmini biraz daha detaylandırmak gerekirse; iş aramasını sonlandıran ve bir otel ile anlaşan tüm kış boyunca burada kalacaktır. Yaz aylarında aktif olan bir oteldir. Burası kış aylarınca insanların gelebileceği bir yerde değildir. Dağların üzerinden karların kaplamasından kaynaklı kimse gelememektedir. Adam eşi ve çocuğuyla birlikte otele yerleşir. Fakat otelin sessizliği insanları öldürecek kadar korkutucudur. Adam beklenmedik bir karaktere bürünür ve bambaşka kapılar otelin içerisinde aralanır.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum