İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur kimsenin yapmadığını yaptı!  Gerçek Korona Günlük Vaka Sayısı..!

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur kimsenin yapmadığını yaptı! Gerçek Korona Günlük Vaka Sayısı..!

Isparta milletvekili Aylin Cesur, Plan Bütçe Komisyonu toplantısında 2012-2019 yılları arasında sağlıkta şiddet sayılarını net olarak belirtti.

 

Isparta milletvekili Aylin Cesur, Plan Bütçe Komisyonu toplantısında 2012-2019 yılları arasında sağlıkta şiddet sayılarını net olarak belirtti.


 

Isparta milletvekili Aylin Cesur, Plan Bütçe Komisyonu toplantısında 2012-2019 yılları arasında sağlık çalışanlarına şiddet sayı ve verilerini açıkladı. Aylin Cesur, 113 Beyaz Kod uygulamasına 2012-2019 yılları arasında 91bin 355 şiddet vakası bildirilmiş ve 431 tane sağlık çalışanının intihar etmiş olduğunu belirtti. Kariyer hayatları boyunca sağlık çalışanlarının yüzde 80’i minimum 5 kez fiziksel şiddet ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

İYİ Parti Isparta milletvekili olan Aylin Cesur 2021 Plan Bütçe Komisyonu toplantısında Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’yı verileri tam açıklamamakla suçladı. Milletvekilinin bütçe komisyonundaki konuşmaları;

3-010.jpg

“COVİD19’ LA DOĞRU YÖNDE MÜCADELE VİZYONUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

“Bizim ülkemizin çok daha fazla ve nitelikli sağlık hizmetine, çok daha fazla sağlık çalışanlarına hatta çok daha fazla sağlık yatırımı ve harcamasına ihtiyacı var. 18 yıldır Türkiye’yi sizler yönetiyorsunuz, 18 yıllık iktidarınız hayatınız boyunca bütçeyi yetersiz ve doğru kullanmadınız. Şehir hastaneleri için 2021 yılında ödenecek para 16 milyar 392 milyon Türk lirası. Covid19’ la mücadele vizyonumuz bulunmuyor ve şehir hastaneleri bakanlığın eline ayağına yapışmış durumda.”

“TİCARİ ANLAŞMANIN SIR OLDUĞU GEREKÇESİYLE ŞEHİR HASTANELERİ ASLA DENETLENEMİYOR”

“Ticari anlaşmanın sır olduğu gerekçesiyle Sayıştay gerçek anlamda şehir hastanelerini denetleyemiyor, ihaleler, sözleşmeler saklanıyor gösterilmiyor. Sayıştay’ın denetleyemediği 37 tane olayından 21 tanesi Şehir hastaneleriyle ilgili, hem bütçemizde bu büyük sebepsiz bir açık hem de usulsüzlükler çok miktarda. Bu projeler işe yaramaz diye defalarca sizleri uyardık, doğru verimlilik için 200 yataklı küçük hastane yaparak milletin sorununu karşılamak mümkündü. “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Verilen Yatırımlar için gelen bütçe ile on adet hastanesini devlet yapacak  toplam 10 milyar 104 milyon Türk Lirası tutmuş. Madem bu kadar ucuza yapılacaktı özel şirketlere neden yaptırdınız 11 şehir hastanesi için 1 yılda aynı miktarda kira ve hizmet bedeli ödemek kabul edildi? Hangi sebeple İngiltere mahkemeleri bu konuda yetkili merci kılındı?

 

SAĞLIKTA ŞİDDET DEVAM EDİYOR!“431 ÇALIŞAN HAYATINA KIYDI”

“Sağlıkta şiddet olayı hızla artmaya devam ediyor Beyaz Kod uygulamasına 2012-2019 yılları arasında 91 bin 356 şiddet vakası bildirilmiş ve 431 sağlık çalışanımız hayatına kıydı. Çalışma yaşamları içinde sağlık çalışanlarının yüzde 80’i en az 5 defa şiddete maruz kalmış ” 

“BİR GÜNDE VAKA SAYISI 50 BİNLİ RAKAMLARDA KONTROL ALTINA HE ZAMAN ALINACAK?”

“Siz vakaları tam olarak açıklamasanız da hatta gizleseniz de hepimiz gerçek vaka sayılarını tahmin edebiliyoruz. Günlük 50000 civarı vaka sayısı var, vatandaşlarımızı kaybettiğimiz bir mücadele döneminde sizlerin de üzüldüğünüzü tahmin ediyorum. Peki ama bunu düzeltmek adına bir doktor olarak kontrol altına altına almaya geçerek 15 günlük bir kısıtlama sürecine gitmeyi planlıyor musunuz?”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.