İtalya – Türkiye Maçında Bir İlk Yaşanacak!

Türkiye ile İtalya 11 Haziran Cuma akşamı Avrupa Futbol Şampiyonası açılış maçında karşı karşıya gelecek. Bu maç aynı zamanda bir ilke de sahne olacak.

Koronavirüs salgınından dolayı 1 yıl ertelenen EURO 2020 yarın Türkiye – İtalya maçı ile başlıyor. Roma’da oynanacak maç aynı zamanda turnuva tarihinde de bir ilke sahne olacak. Maçın dördüncü hakemliği görevini Fransız hakem Stephanie Frappart yürütecek. Frappart, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda görev yapacak ilk kadın hakem olacak.

Orta Hakem İse Skandal Bir İsim

11 Haziran’da Roma Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak açılış karşılaşmasının orta hakemi Hollandalı Danny Makkelie olacak. Makkalie, Ronaldo’nun bariz golünü vermemesi ve Başakşehir’in PSG karşısında zor anlar yaşamasına neden olan hakemdi.

Şampiyonlar Ligi’nde Tarihe Geçti

Geçtiğimiz yıl aralık ayında oynanan Juventus – Dinamo Kiev maçını yöneten Frappart, Şampiyonlar Ligi’nde maç yöneten ilk kadın hakem olmuştu. Torino’da oynanan bu mücadele manşetlerde ‘Futbolda Devrim’ olarak kendisine yer bulmuştu.

İstanbul’daki Finalde de Vardı

Frappart, 2019 yılının Ağustos ayında İstanbul’da oynanan Liverpool – Chelsea UEFA Süper Kupa final maçında da düdük çalmıştı. Frappart aynı zamanda 2019 yılı Temmuz ayındaki Kadınlar Dünya Kupası finalini de yönetmişti.