İŞKUR’dan müjde Ev hanımlarına hergun 80 TL!!

İŞKUR’dan müjde Ev hanımlarına hergun 80 TL!!

Coronavirüs sarsıntılı süreci boyunca mart ayından itibaren ülkemizde baş göstermiş bulunmaktadır. Bu anlardan itibaren İŞKUR ve devlet farklı yollar sayesinde vatandaşlara bir çok yardım sunmaktadır.

İŞKUR’dan gelen müjde, ev hanımlarını sevindirdi !  Ev hanımlarına verilecek olan günlük 80 TL harçlık ne zaman verilmeye başlayacak ? Bu harçlığı İŞKUR mu verecek ? Başvuru şartları ne olacaktır ? 

images-92.jpeg
Coronavirüs sarsıntılı süreci boyunca mart ayından itibaren ülkemizde baş göstermiş bulunmaktadır. Bu anlardan itibaren İŞKUR ve devlet farklı yollar sayesinde  vatandaşlara bir çok yardım sunmaktadır. Bu yardımlardan şu sıralar en göz önünde olan bir tanesi de İŞKUR tarafından kadınlara verilecek olan 80 TL değerinde ki maddi yardım oluyor. Peki bunun üzerine kimler ve hangi şartlar doğrultusunda yararlanabilme fırsatına sahiptir ? Konu hakkında detaylı bir şekilde bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizin detayında… 

Başvuru şartları ne olmaktadır ? 
İŞKUR geçmişten günümüze kadar birden farklı anneler için fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Son uygulamasıyla çalışmayan anneler adına günlük 80 TL maaş fırsatları oluyor. Annelerin yüzlerini güldüren yardımlardan faydalanabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.
İşsiz bir şekilde evde duran kadınlar, daha önceden İŞKUR üzerinden görülebilen kayıtları bulunması gerekmektedir. Emeklilik primi ödememiş veya son üç ay boyunca sigortalı bir işte yer almamış olmalıdır. Her ne kadar kişiler bu şartlara uymadıklarından dolayı bu anlarda başvuru yapsalar bile maalesef geçersiz sayılacaktır.
Gerekli şartları tam olarak sağlamış olan anneler için ortalama olarak günlük 80 TL harçlık ödemesi yapılmaya başlanacaktır. Yani bir ay içerisinde toplam olarak 2400 TL yardım verilecektir. Toplam olarak üç ay boyunca annelere verilecek olan bu yardımın üzerinden, yardım sonunda artık 7200 TL almış olacaklardır. İŞKUR annelerin gelirinin yükselmesi adına böyle fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Bu imkanlardan faydalanmaları için annelerin işsiz ya da çalışmıyor olması gerekmektedir. Program şu anda tam olarak tüm ülkede yani 81 ilde uygulanmaktadır. Anne birimi adı altında beraber hizmetlere devam etme şartı bulunmaktadır.
Annelere verilecek olan harçlık projesi son hızıyla devam etmektedir…
İŞKUR üzerinden milyonlarca vatandaşa yönelik, özellikle yaşanan coronavirüs salgını ile ilgili süreç içerisinde yardım etmek adına yoğunlaşılmaktadır. Bu anlarda her birinde farklı projelerin yer alması vatandaşlarımızın bir nebze de olsa rahatlamasına ve yüzlerinin gülmesine yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda ise annelere yönelik yapılan proje ile ilgili günlük olarak 80 TL fırsatının sunulması iş sahibi olmayan kadınlar için bir gelir kapısı aralamasına yardımcı olmaktadır. Tabi ki de kadınların son üç ay dönem içerisinde herhangi bir şekilde sigortalı bir işte bulunmaması ve bunun yanı sıra bu anlarda da sigorta primlerinin yatırılmamış olması şartı istenmektedir. Bu yardım sadece işsiz veya çalışmayan annelere verilecek olan bir yardımdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum