IP Kamera Nedir ve Ne İşe Yarar?

IP Kamera Nedir ve Ne İşe Yarar?

Uzun yıllardır fotoğraflar, videolar çekip, görüntüler paylaşıyoruz. Özellikle sosyal medyaların ortaya çıkmasından sonra bu merakımız daha da artmış durumdadır.

Uzun yıllardır fotoğraflar, videolar çekip, görüntüler paylaşıyoruz. Özellikle sosyal medyaların ortaya çıkmasından sonra bu merakımız daha da artmış durumdadır. Artık neredeyse her anımızı kaydedip paylaşıyoruz.

Bu kadar hızlı zamanların geçtiği bir dünyada da videoları çekmek ve istediğimiz yerlere atmakla uğraşırken anı kaçırabiliyoruz maalesef. Bunu fark eden uzmanlar gelişen teknolojiyle artık bunun da bir çaresini buldular. İşte karşınızda yeni tip kamera: IP Kamera!

IP Kamera Nedir?

Önceden bahsettiğimiz gibi bir video çektiğimiz zaman onu tekrardan bilgisayara atmakla ya da uygulamalara yükleyerek vakit kaybediyorduk. IP kameralarla artık bu vakit kayıpları tarih olmuş durumda!

IP Kameralar üzerlerinde bulunan bağlantılar sayesinde siz video çeker çekmez çektiğiniz videoyu eş zamanlı olarak hemen istediğiniz yere atıyor. Bir video mu çektiniz ve o videoyu bilgisayarınıza mı atmak istiyorsunuz? Çekin bir IP kamerayla. Çektiğiniz anda videonuz anında bilgisayarınızda. İşte bu kadar basit!

IP Kamera ve Kullanımdaki Farklılıkları

IP Kameralar sadece görüntüyü iletmekle diğer kameralardan ayrılmaz. Görüntüyü direk istediğiniz yere atmak dışında başka birçok özellikleri vardır.

IP Kamera özelliklerini kısaca incelersek:

•IP kamera ile bir video ya da görüntü çekildiği anda videoyu göndermek istediğiniz yere gönderilmektedir. Bu size büyük bir kolaylık ve zamandan tasarruf sağlar. Artık videoyu atmakla uğraşmak yerine yeni videolar çekmek için zaman kazanmış olursunuz!

IP Kameralar sadece anında görüntüyü istediğiniz yere atmakla kalmaz aynı zamanda da depolar. Bu sayede attığınız yerde bir aksaklık, bozulma olduğunda bile IP Kamera depolama yerine bakarak da videolarınıza ve görüntülerinize ulaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde artık hiçbir videonuz kaybolmayacak!

IP Kamera aldığınız zaman ilk başta bir kurulum yapılması gerekiyor. Bu tüm kameralarda da böyledir zaten. Ancak IP kameraların diğer kameralara göre avantajı kurulum süresinin diğer kameralardan daha kısa olmasıdır. Bir diğer IP kamera avantajı ise kurulduktan sonra bakımlarının daha kolay ve avantajlı bir şekilde yapılmasıdır. Bu açıdan da bakarsak IP kamera kullanmak tam bir kolaylık!

IP Kameranızı kullandığınız yerde herhangi bir internet sağlayıcısıyla bağlantı kurabilmeniz mümkün.  Bu sayede IP kameralarınıza istediğiniz her yerde erişim sağlayabilme özgürlüğünüz olmaktadır. Ve size bahsedeceğimiz IP kamera: Piranha IP Kamera!

Piranha IP Kamera Ürün İncelemesi

Piranha IP kameranın kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak:

•Ürün IP kamera olma avantajına sahiptir. (IP kamera özelliklerinden ve avantajlarından yukarıda bahsetmiştik.)

Piranha IP kamera aldığınız zaman ya birini çağırarak ya da istemezseniz ek bir kamera kurum videosunu izleyip kendiniz takabilirsiniz. Kamera kurulum videosu olması gerçekten kullanıcılar için büyük bir kolaylık olmuştur!

Piranha IP kameralarının bir diğer avantajlı yönü ise gece görüş kamerası da içermesidir.

Bu ayriyeten bir kamera değildir gece olduğunda kendiliğinden devreye girmektedir.

Bu sayede sade gündüzleri değil geceleri de tıpkı gündüz videoları kadar net bir görüntü elde edebilmektedir.

Piranha IP kameralarının belirli süre garantileri vardır. Üründe bir sorun çıkması halinde aldığınız yere aldığınız tarihli fiş ve garanti belgesiyle giderek ürünü gösterebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.