Instagram’da Açık Buldular! Bakın Ne Kadar Kazandılar!

İzmir’de yaşayan ve yazılımla ilgilenen lise öğrencisi Arda Kılış, milyara yakın üyesi olan Instagram’da önemli bir açık buldu. Instagram’da iki tane önemli güvenliği açığı bulan gençler gelen parayı düşük buldu ve ret etti.

İzmir’de yaşayan ve yazılımla ilgilenen lise öğrencisi Arda Kılış, milyara yakın üyesi olan Instagram’da önemli bir açık buldu. Instagram’da iki tane önemli güvenliği açığı bulan gençler gelen parayı düşük buldu ve ret etti.

İzmir’de yaşayan ve uzun yıllardır yazılımla ilgilenen liseli gençler oldukça önemli bir açık buldu. Instagram, yüzlerce milyon insanın kullandığı dev platformlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Gençler de ne kadar önemli bir noktada hamle yaptıklarının farkına vardırlar ve Instagram ile iletişime geçtiler. Instagram’da sorunu anlatan gençler için 50 dolar ödül teklifi iletildi. Gençler parayı oldukça komik bulduğu için kabul etmedi.

Ayarlar bölümünde yapılan bir işlem sayesinde ‘şikayet etme’ butonunun işlevini yitiren Arda Kılıç, bu durumu arkadaşı olan Mert Ergün’e aktardı. Mert Ergün’de bu açık üzerine çalışarak yeni bir açık daha buldu. Bunun üzerine Instagram’a 2 güvenlik zafiyeti ile mail attılar. Gelen cevap karşısında oldukça şaşırdılar. Tüm aşamaları detaylı bir şekilde anlatmaları karşılığında 50 dolar ödül vereceklerini belirttiler. Arkadaşlar bu teklifi oldukça düşük gördü.

İki gencin buldukları açık sayesinde, ‘şikayet etme’ butonu gidiyor, gönderi beğenme, profillerde gezinme, yorum yapma ve hikayeye bakma gibi özellikler kullanabiliyor. Daha öncede Instagram’da güvenlik açığı bulan gençler 750 dolarla ödüllendirmişlerdir.

Instagram: ‘’50 Dolar Ödül Vereceğiz’’

Instagram’da buldukları açıktan kaynaklı olarak güzel bir ödül almayı bekleyen gençler, Instagram’dan gelen maille oldukça üzüldüler. Instagram, yolladığı mailde gençlere teşekkür edip, gerekli açığı söylemeleri durumunda 50 dolar ile ödüllendirileceğini belirtti.

Ödülü Reddedip 10 Bin Dolar İstediler

Instagram’dan gelen maili görünce hayal kırıklığı yaşayan gençler, gelen ödülü komik buldular. Gençler şunları ekledi, ‘’Instagram ekibi, gelen mailden sonra bizi aradı. Yetkililerle görüştük ve bu açıklar için bize 50 dolar teklif ettiler. Bulduğumuz açı onlara tarif ettik ve anlattık. Bu açığın önümüzdeki haftalarda gelecek güncellemeyle gidereceklerini belirttiler. Açığı anlatmamız ardından ödül için 10 bin dolar teklif sunduk fakat bize cevap vermediler.’’ diye ekledi.