İngilizce Alt Yazılı Film İzlemenin Faydaları

İngilizce Alt Yazılı Film İzlemenin Faydaları

Mükemmel bir İngilizce bugün her şey demektir. Etkili bir iletişimin anahtarı olarak görebileceğimiz İngilizce ile dünyanın her yerinde ve herkesle iş yapabilir ve arkadaşlık kurulabilir.

Mükemmel bir İngilizce bugün her şey demektir. Etkili bir iletişimin anahtarı olarak görebileceğimiz İngilizce ile dünyanın her yerinde ve herkesle iş yapabilir ve arkadaşlık kurulabilir. Bugün en temel bilgisayar programlarını kullanmak için bile ideal seviyelerde İngilizceye ihtiyaç olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir.

İyi Bir İngilizcenin Anahtarı Dinlemek ve Görsel Hafızadır

Dinlemek, görmek, pratik yapmak, yazmak ve okumak aslında bir bütün olarak değerlendirilmesi gereken iletişim kanallarının tümüdür. Zira bir dili biliyorum demek için ne dendiğini anlamak kadar kendi görüşlerinizi ifade edebilmek ve yazılı olarak da sorulara cevap verebilmek gerekmektedir. İyi bir iletişim kurabilmeniz için sahip olmanız gereken becerinin dinlemek olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

  • Akıcı bir anlatımın sadece tercüme etmek olmadığını, yerli bir kişiyle kolay iletişim kurma ve birbirini anlama becerisi olduğunu bilmelisiniz.
  • Okuma, İngilizce kursları ve alınan eğitimler iletişim için önemli olsa da asıl hedef tekrar tekrar dinlemekten geçmektedir.

Bir bebek 3 yaşına kadar dinler ve çok az şey söyler. Konuşma yıllarca yapılan dinlemenin bir sonucu olarak kendini birden ortaya koyan bir gelişimdir.

Filmler ve İngilizce Konuşmak Arasındaki Bağ

Filmler İngilizce öğrenmek için son derece önemli olsa da bazı temel kavramların üzerinden geçmek faydalı olacaktır. Bir filmin tamamını İngilizce izlerseniz bir yerden sonra koparsınız ve bir şey anlamazsınız.

  • Filmi bölümlere ayırın ve her bölüm en fazla 3 dakika olsun.
  • Bölümleri gerekirse tekrar tekrar ne olduğunu anlayana kadar izleyin.

Tekrar tekrar okumak ve aslında ne denmek istendiğini anlamak işin en temel mantığını oluşturmaktadır.

Seyrettiğiniz bölümde İngilizce altyazı seçeneğinden faydalanarak da yardım alabilirsiniz. Yalnız hiçbir şekilde Türkçeden yararlanmamanız gerektiğini de sakın aklınızdan çıkarmayın. Birlikte okumak ve dinlemek etkili bir yöntemdir. Bir şeyi dinlerken aynı anda yüksek sesle de okumak telaffuzunuz üzerinde de etkili bir gelişim aracı olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.