Honor 10X Lite Özellikleri ve Satış Fiyatı

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Honor, Honor 10X Lite akıllı telefonunun özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgilendirme yaptı.

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Honor, Honor 10X Lite akıllı telefonunun özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgilendirme yaptı. Huawei markasının alt markalarından biri olan Honor yeni akıllı telefonunu orta segment özellikleriyle piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Honor yeni akıllı telefonunu, daha önce tanıtmış olduğu X10 serisine göre daha uygun fiyattan satışa sunmaya hazırlanıyor. Türkiye piyasasında satışa sunulacağı tahmin edilen telefonun fiyatları ve özellikleri hakkındaki bilgiler şu şekildedir.

Honor 10X Lite Özellikleri

Honor 10X Lite orta segment özelliklere sahip olan bu akıllı telefon Full HD Plus çözünürlük sunabilen 6.67 inç IPS LCD bir ekrana sahiptir. Telefonun tasarımında, ekran kısmında delikli tasarım kullanılırken yan tarafına parmak izi okuması için bir sensör yerleştirilmiş. Telefonun alt tarafında ise kulaklık girişi ve TYPE-C girişi monte edilmiştir.

Honor’un yeni orta segment akıllı telefonunda Huawei markasının geliştirmiş olduğu Kirin 70 yonga seti kullanılmıştır. Telefonda kullanılan Ram bellek 4 GB kapasitesindedir ve telefonda 128 GB’lık dahili depolama alanı vardır. Bu depolama alanını telefonu satın alacak kişiler istedikleri taktirde MicroSD kartlar ile genişletebilirler. Telefonda işletim sistemi olarak Anroid 10 kullanılmış ve Honor’s Magic UI 3.1 ile piyasaya sürülecektir.

Telefonun en çarpıcı özellikleri arasında bataryasını gösterebiliriz. Telefonda kullanılan batarya 5.000 mAh kapasitesinde olup 22.5 Watt hızlı şarj özelliğine sahiptir. Honor’un bu akıllı telefonu orta segment telefonlar içerisinde yer alan telefonlar arasında bataryası ile ön plana çıkacağa benziyor.

Telefonun ön kısmındaki delikli çentik içersinde yer alan bir ön kamera mevcuttur ve bu kamera 8 MP çözünürlüğündedir. Cihazın kasasına dört adet kamera dikdörtgen bir çerçeve içersine yerleştirilmiştir. Telefonda kullanılan ana kamera çözünürlüğü 48 megapikseldir. Telefonda yer alan 8 MP çözünürlüğe sahip olan geniş açılı kamera 120 derecelik bir görüş açısı sunmaktadır. Telefonda iki megapiksel çözünürlüğe sahip hem makro kamera ve hem de derinlik sensörü kullanılmıştır. Telefonda kullanılan kameralarda ana kamera haricindeki diğer kameralarda f/2.4 diyafram açıklığı vardır.

Honor 10X Lite Fiyatı

Honor 10X Lite akıllı telefonu teknoloji piyasasına üç farklı renk seçeneğiyle sunulacaktır. Bu renkler siyah, yeşil ve buz rengidir. Honor 10X Lite fiyatı 213 dolar olarak belirlenmiştir ve bu fiyattan Suudi Arabistan’da satışa sunulacaktır. Telefon ilerleyen günlerde Rusya ve diğer birçok ülkede satışa sunulacağı ifade ediliyor. Orta segment özelliklere sahip olan bu telefonun ülkemizde de satışa sunulması muhtemeldir.