His Dark Materials 2. Sezon Büyük Bir Heyecanla Başladı

His Dark Materials 2. Sezon Büyük Bir Heyecanla Başladı

Fantastik hayranlarının sabırsızlıkla beklediği BBC One tv kanalında yayınlanan His Dark Materials aksiyonun baş gösterdiği bir dünyadan diğerine hareket ettiği çok dünyalı bir gerçekliği anlatıyor.

Fantastik hayranlarının sabırsızlıkla beklediği BBC One tv kanalında yayınlanan His Dark Materials aksiyonun baş gösterdiği bir dünyadan diğerine hareket ettiği çok dünyalı bir gerçekliği anlatıyor. Aslında hikaye, Bütün insanların, insan ruhunun tezahürü olan, cinlerle yani herkesin kendisinden ruhunun bir parçası bulunduğu hayvan arkadaşlarına sahip olduğu gizemli bir dünyada başlıyor.

Philip Pullman'ın 'Altın Pusula' adlı roman serisinden uyarlanan ve Dafne Keen, James Mcavoy, Ruth Wilson, gibi yıldız oyuncuların yer aldığı fantastik bir drama televizyon dizisidir. 1. Sezon ilk yayın tarihi 3 Kasım 2019 gerçekleşen HDM’nin 2. sezonu ise 16 Kasım 2020 de yayınlanmaya başladı.

Dizinin Ana Teması

Dizi Oxford'daki Jordan Kolejine küçükken babası tarafından bırakılmış ve orada yaşamını sürdüren Lyra adında bir genç kızın hayatını konu alıyor. Pullman'ın da romanında olduğu gibi Lyra, Lord Asriel veMarisa Coulter'ı içeren tehlikeli bir sırrı keşfeder. Dust (toz) adlı gizemli bir maddeyi fark eden Lyra bu sırrın peşine düşmesiyle farklı yolculuklara da adım atmış olur.

Karanlık Cevher’in ilk sezonu, BBC üçlemenin ilk kitabı olan Altın Pusula’yı (The Golden Compass) uyarlayarak toplamda 8 bölümle final yaptı. 2. sezon ise, filmin final sahnesinden itibaren konusunu işlemeye başlanmıştır. BBC Keskin Bıçak (The Subtle Knife) kitabını bu sezon uyarlamaya başladı.

HDM 2. Sezon Nasıl Başladı?

His Dark Materials’ın 2. sezonu, Lord Asriel’in Lyra’nın en yakın arkadaşı Roger'ın (Lewin Lloyd) ve cinini kullanarak yeni bir dünyaya pencere açmasıyla başlar. En yakın arkadaşının ölümüne sebep olan babası Lord Asriel’den intikam almak amacıyla Lyra, Asriel’in açtığı pencereden geçerek onun peşine düşer. Farklı insanlarla tanışmaya, gizemli terk edilmiş bir şehire, yolculuğu başlar. Bu yolculuk Lyra için bilinmeyenleri ve bütün sırların ortaya çıkmasına neden olan bir yolculuktur. Aynı zaman içerisinde dünyamızdan bir çocuk olan Will farklı bir pencereden geçerek Lyra ile tanışır. Lyra ve Will, kaderlerinin bir olduğunu düşünerek aynı ayna hareket etmeye karar verirler. Bir nevi paralel evrenden de bahseden bu dizi birçok macerayı da peşinden sürüklüyor. Konuşan hayvanlar, zırhlı ayılar, cadılar, farklı dünyalar, farklı insanlar

Lord Asriel’in açtığı pencere ile evrendeki tüm denge bozulmuştur. Cadılara göre bu olay büyük bir kehanetin başlangıcıydı ve kehanette söz edilen felaketleri önleyecek kişi ise Lyra’dır.

Bakalım Lyra nasıl bir yoldan gidecek ve nelerle karşılaşacak. Farklı boyutlardan farklı dünyalardan geçen Lyra ne gibi zorluklarla karşılaşacak.

Bir bölümü yaklaşık 45- 50 dakika kadar süren ve şu ana kadar iki bölüm veren HDM Türkiye zamanıyla her pazar günü yayınlanmaktadır.

Nereden İzleyebiliriz?

Türkiye de dijital platform da şu anlık sadece Beın Connectta bulunan HDM’nin Türkçe dublaj, Türkçe altyazılı versiyonları bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.