Hiç Ummadığınız Duygularınıza Hitap Eden Filmler!

Oldukça ilginç ve üzerine düşünülmüş bir içerik ile karşınızdayız. Filmler hayatımızın vazgeçilmezlerinden teknolojik atılımın getirdiği sanatsal çalışmalardandır.

Oldukça ilginç ve üzerine düşünülmüş bir içerik ile karşınızdayız. Filmler hayatımızın vazgeçilmezlerinden teknolojik atılımın getirdiği sanatsal çalışmalardandır. Bazı bu dalda yapılan çalışmalar ise hayatımız boyunca bize eşlik edebilmekte veya bizi sarsabilmektedir. Bu içerikte biraz daha varlığından haberinizin olmadığı duygularınıza hitap edecek bazı filmlerden bahsedeceğiz. İşte merakla beklediğiniz o liste.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Seyfi Teoman

bizim-buyuk-caresizligimiz.jpg

Kitaptan uyarlama olan ve Seyfi Teoman’ın yönetmenliğini yaptığı Türkiye yapımı Bizim Büyük Çaresizliğimiz 2011 yılında yayınlandı. İki arkadaşın genç bir kadına aşık olmasını konu edinen film; aşk, arkadaşlık, aile kavramlarını mercek altına alırken, aynı zamanda sizde daha önce hissetmediğiniz duyguları uyandırmakta. En yakın arkadaşınız ile aynı kişiye aşık olma durumu ve buna dair yaşamsal faaliyetleriniz gibi bazı düşüncelere içerisine girebileceğiniz bu filmde hiç olmadık duygular hissedebilirsiniz.

Çekmeceler – M. Caner Alper ve Mehmet Binay

cekmeceler-wannart.jpg

Psikanaliz film çalışmaları ile bilinen ve toplumun ötekilerine dokunan iki yönetmenin çalışmaları ortak. Zenne filmi ile adlarını duyuran Caner Alper ile Mehmet Binay, akıl sınırlarını zorlayan ve yaşama bakış açınızı sorgulatan Çekmeceler ile seyircisini adeta sürüklemek istemişler. Hiç tatmadığınız bazı duygular içerisinde kendinizi bulmanız oldukça normal olacak bu filmde bütün hisleri bir arada yaşayacaksınız. Çoklu kişilik bozukluklarının tüm hislerini seyircisinde de uyandıran olağanüstü bir film.

Nemfomanyak – Lars Von Trier

20634103.jpg

Sinemanın uslu durmayan çocuğu olarak bilinen Lars Von Trier 2013 yılında yayınlanan filmi ile adeta zirve yaptı. Seveni kadar sevmeyeni bulunan Lars Von Trier için sinema, rahatsız etme unsuru. Tüm filmlerinde kışkırtıcı tarzını hissettiren Trier, Nemfomanyak’ta hiç umulmadık konulara parmak basarken, sizin içsel yolculuğunuza dokunarak alaşağı etmeye uğraşıyor. İki ayrı bölümden oluşan bu yapıt sinema tarihine geçmiş filmlerden ve daha önce hissetmediğiniz şeyleri hissetmek için oldukça iyi bir fikir.

Love – Gaspar Noê

love.webp

İsminden anlaşılacağı üzere bir aşk filmi Love; ancak herkesin aşkı tarif edişi farklı. Gaspar Noe, inanılmaz bir sinema dehası olduğunu gösterdiği Love’da temas ettiği şeyleri adeta hissettirmeden içinize işliyor. İçinize film boyunca işlenen duygular, son sahne ile birlikte tüm hücrelerinize tırmanmaya başlıyor. Siz bu noktada hemen bir şeylere sarılarak filmdeki tüm noktaları en ince ayrıntısına kadar düşünme isteğine girişebilirsiniz.