Hiç Merak Etmedin Mi? Neden Yastığa Sarılarak Uyuyorsun?

Hiç Merak Etmedin Mi? Neden Yastığa Sarılarak Uyuyorsun?

Bazı araştırmacılar yastığa sarılarak uyumanın sebeplerini merak ederek zaman içinde bazı deneyler yaptılar ve bu deneylerden yola çıkılarak insanın neden yastığa sarılarak uyuduğunu veya yastığa sarılmadan uyuyamadığını açıklamaya çalıştılar.

 

 

Bazı araştırmacılar yastığa sarılarak uyumanın sebeplerini merak ederek zaman içinde bazı deneyler yaptılar ve bu deneylerden yola çıkılarak insanın neden yastığa sarılarak uyuduğunu veya yastığa sarılmadan uyuyamadığını açıklamaya çalıştılar. Bizler de bu içerikte neden yastığa sarılma ihtiyacı duyduğunuzu araştırmalar sonucu bir yerde topladık. Buyurun bakalım neden yastığa sarılarak uyuyorsunuz?

 

Horlamamak veya Uyku Apnesi Yaşamamak İçin

dcc69a10-5c1c-40c8-81c1-9a640038764f-m.jpg

Uyku apnesi ve horlamanın temel sebebi yanlış uyku pozisyonunda uyumaktır. Uyurken ters bir yatış pozisyonuna geçtiğinizde horlamaya başlayabilir veya uyku apnesi yaşayabilirsiniz. Yastığa sarılarak uyumak bu noktada çok önemlidir. Yastığa sarılmanız doğru pozisyon alarak uyumanız için hayati bir önem taşır.

 

Yalnızlık Hissi

yalnizliga-ticari-cozumler-400x400-original.jpg

Yastığa sarılarak uyumanın bir diğer temel faktörü yalnızlık hissidir. Yalnızlık hissi ile birlikte yastığa sarılan kişi bu duygusunu tatmin etmeye çalışır. Bazı araştırmalara göre yastığa sarılarak uyuyan kişilerin çoğunda yalnızlık hissi olduğu belirtilmiştir.

 

Duygusal Bir İnsan Olma

Yastığa sarılarak uyuyan kişi duygulara önem veren kişidir. Bu kişi aile, iş ve arkadaş ortamında duygusal bir birliktelik kurar. Bu kişinin sevgisi çevresindekilere karşı oldukça büyüktür. Yastığa sarılmanız ise bu duygunuzun tatminidir.

 

Eski Anılar

5bb3419a66a97c0dc1f4ae44.jpg

Evet bu sebep biraz üzücü kabul ediyoruz. Daha önce biri ile sürekli uyuduysanız ve onunla uyumaya alıştıysanız… Beraber uyduğunuz kişi artık hayatınızda değilse onun yerine yastığa sarılma ihtiyacı duyuyor olabilirsiniz. Yastığa sarılma hissi giden kişinin boşluğunu doldurmaya yönelik bir hamledir. Üzülmeyin hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz.

 

Kaygı ve Stres Bozukluğu İle Başa Çıkma

91af51ab-de5b-412a-804b-55441dc4e71c-m.jpg

Yastığa sarılarak uyumak bazı kişilerde olası kaygı – stres bozukluğuna karşı savunma mekanizmasıdır. Anksiyete dönemine giren kişilerde beliren uyuyamama problemi yastığa sarılma eylemi ile bir nebze olsun dindirilme hissi ile yapılan içsel bir eylemdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.