Hesap İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Kesmeyen Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalar müşterileri tarafından öncelikli olarak tercih edilirken, son zamanlarda birçok banka hesap işletim ücreti almamaya başladı.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar müşterileri tarafından öncelikli olarak tercih edilirken, son zamanlarda birçok banka hesap işletim ücreti almamaya başladı.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar son zamanlarda popüler olmaya başladı. Özellikle EFT ve havale masrafları konusunda bankalar son zamanlarda ücret almamaya başlamış durumdalar. Çünkü müşteriler ne kadar az işlem ücreti öderse, bankaya geçme ihtimali daha fazla olmaktadır ve müşteriler daha fazla karlı işlem yaptıklarını düşünürler.

Para işlemleri doğası gereği tüm insanları rahatsız etmektedir. Bu nedenle işlemler esnasında da masraf ödemek tüm insanlar için fazla rahatsız edici bir durumdur. Birçok banka bu durumu göz önünde bulundurarak hesap işletim ücreti almamaya başladılar.

Her ne kadar Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) işlemler için alt ve üst limit belirlemiş olsa da bankalar tercihen masraf ücreti almayabilmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Müşteriler de hangi bankaların işlem ücreti almadığını merak etmektedirler. Bu nedenle hangi bankaların işlem için ücret almadığını araştırmaktadırlar. Şimdilik hesap işletim ücreti almayan bankalar şu şekildedir.

  • Enpara.com
  • QNB Finans Bank – CardFinans Nakit
  • Cepte TEB
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Hangi bankalar işletim ücreti almıyor sorunun cevabı olan liste ile siz de hangi banka ile çalışmak isterseniz seçebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bankanın internet bankacılığına girmek ya da herhangi bir şubesine gitmek.

Genel olarak internet bankacılığı yapan bankalar işletim ücreti almasalar da son zamanlarda birçok banka bu yolla müşterilerine hizmet vermeye başladı. Daha önce alınan ücretler ya tamamen iptal edildi ya da en alt limitten alınmaya başladı.

Ayrıca maaş alan müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar da bulunmaktadır. Bunun yanında birçok banka maaş müşterilerinden kredi kartı aidatı da almamaktadır. Bu ve buna benzer kolaylıklarla bankalar müşterilerini ellerinde tutmak istemektedirler.

Son yıllarda sayıları azalsa da hala işletim ücreti alan bankalar da Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından belirtilen ücretlere göre işlem yapmak zorundadırlar. Bu nedenle genelde alt limitten işlem yapmaktadırlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.