Herkes Dilenecek Diye Beklerken O İnsanlık Dersi Verdi!

Herkes Dilenecek Diye Beklerken O İnsanlık Dersi Verdi!

Kenya’nın Nairobi şehrinde yaşanan bir olay herkesin içini cızlatacak cinstendi. Genellikle ışıklarda bekleyip kırmız ışıkta duran araç şoförlerinden para isteyen bir çocuk yaptığı hareket ile tüm herkesi kalbinden vurdu adeta.

 

 

Kenya’nın Nairobi şehrinde yaşanan bir olay herkesin içini cızlatacak cinstendi. Genellikle ışıklarda bekleyip kırmız ışıkta duran araç şoförlerinden para isteyen bir çocuk yaptığı hareket ile tüm herkesi kalbinden vurdu adeta. Her zaman ki gibi para topladığı ışıklara gelen John Thuo adındaki çocuk o gün topladığı tüm parasını yaklaştığı araçtaki birine verdi.

Birçok araç sürücüsünün dikkat etmediği veya dönüp bakmadığı John, o gün ışıklarda duran onlarca araçtan birine yaklaştı. Normal günlerde de tek tek araçlara yaklaşarak para isteyen John’un bu sefer ki yaklaşımı oldukça farklıydı. Bu olay yaşanırken tüm kırmızı ışıkta duran araç şoförleri bu ilginç anlara tanık oldu. Yaşananları görüntüye alan bazı izleyiciler bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede büyük bir insan kitlesine ulaşan bu görüntüler John’a dair övgü dolu paylaşımlarla geri döndü.

Hayatını her gün bu ışıklarda topladığı paralar ile devam ettiren John Thuo, o gün yaptığı hareket ile tüm dünyada gündem oldu ve herkes tarafından tanınır biri oldu. Ailesi olmayan ve tek başına kendini geçindirmek için sokaklarda dilenen John adeta tüm önyargıları da o günkü hareketi ile yıkmayı başardı.

Üstü başı dağınık ve temiz olmadığı için insanlar tarafından dikkate alınmayan John’a bakış açısı hep bir hırsızmış gibi olmaktaydı. Oysa John dış görünüşün hiçbir öneminin olmadığının en taze örneği oldu. Bedenin ve fiziğin ne olduğu fark etmeksizin için de yatan sıcak kalbin ne olduğunu bir kez daha hatırlatan John’un o gün yaşattığı duygu dolu anları sizlerle paylaşalım.

John o günde yine dilenmek için çıktığı şehir ışıklarının birinde kırmızı ışık yanınca tek tek arabalara yaklaşıp para istemeye başladı. İlk birkaç saat para biriktirmeyi başaran John için sıradaki kırmızı ışık insanlık adına bir onur gibiydi. Kırmızı ışık yandı ve John bir araca yanaştı. Araçtaki kişi ile kısa bir sohbetten sonra gözyaşlarını tutamayan John topladığı tüm parayı araçtaki kişiye uzattı. Tüm herkes bu olay karşısında şaşkınlığa uğrarken, olayı izleyen birçok kişi ise bu anları fotoğrafladı veya videoya çekti.

unutulmaz-bir-hikaye-2.jpg

Peki orada ne oldu? John’un yaklaştığı araçta oksijen tüpüne bağlı 32 yaşındaki bir hasta durumunu anlattı. Akciğer yetmezliği sebebiyle nakil ihtiyacı olan bu kişiye John cebindeki tüm parayı verdi. Bu olaydan sonra ise John’u evlat edinen bir aile oldu ve 32 yaşındaki Gladys’in de hayatı kurtuldu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.