Hangi elbiseye hangi makyaj yapılır?

Güzel makyaj yapmanın en önemli noktası, doğru ürünleri kullanarak, doğru elbiseleri giymek. Hangi elbiseye hangi makyaj yapılır?

Günlük makyaj veya özel bir gününüz için yapacağınız makyaj fark etmez. Doğru bir elbiseyle kıyafetle kombinlenmeyen her makyaj yüzünüzde ve teninizde karmaşa yaratabilir. Sizlerde birkaç tüyoyla doğru makyaj yaparak güzelliğinizi asilleştirirebilirsiniz.

Kırmızı Elbise

Kırmızı renk, enerjisi oldukça yüksek renk olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı elbiseyi sade bir makyajla kombinlemek sizleri dengeli gösterecektir. Pembe tonların allık ve bolca rimel ile fresh bir görüntüyü yaratabilirsiniz.

Beyaz Elbise

Beyaz renk sadeliği ön plana çıkartmaktadır. Her ten rengine özel bir renk olduğu için makyajda da ten rengine uygun tonlarında yapılmalıdır. Beyaz tenliyseniz siyah bir kalemle çerçevelenmiş bir göz makyajlarını tercih edebilirsiniz, dudaklarınızda nüde tonları kullanabilirsiniz.

Mavi Elbise

Mavi elbise de kırmızı renk gibi enerjisi oldukça yüksek bir renk. Koyu mavi veya açık mavi gibi renkler hiç fark etmez. Pastel pembe tonlarında yapacağınız makyajla birlikte elbisenizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Yeşil Elbise

Yeşil elbiseye, yeşil renk tonlarında makyaj yapmak asla olmaması gereken durumlardan birisidir. Yeşil renkli bir elbiseye güzel bir görüntü yaratabilmek için pastel tonlarında ve kahve tonlarında makyajlar tercih edilebilir.

Siyah Elbise

Siyah elbise, koyu renkteki elbiselere dilediğiniz makyajı yapabilirsiniz. Siyah, makyaj konusunda özgürlük sağlayabilir. Boğaza kadar kapalı bir elbise giydiğiniz koyu göz makyajı yapmak sizi biraz kapatabilir ve yüzünüzde karanlık yaratabilir. Dudaklarınızı ön plana çıkartabilir, yüzünüzde de doğal renkler kullanabilirsiniz.