Haftalık 20 Gram Bitter Çikolata Tüketenler Neleri Başarıyor?

Çikolata sevenlere oldukça güzel bir haberli içerik ile duyuru yapmaya geldik. Çikolata sevenlerdenseniz bitter çikolata tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak elbette ki her şeyin fazlasının zarar olduğu bu yaşamda bitter çikolatanın da fazlası elbette

Çikolata sevenlere oldukça güzel bir haberli içerik ile duyuru yapmaya geldik. Çikolata sevenlerdenseniz bitter çikolata tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak elbette ki her şeyin fazlasının zarar olduğu bu yaşamda bitter çikolatanın da fazlası elbette ki zararlıdır. Fazla tüketmediğinizi kabul ederek bitter çikolatanın; antioksidan, karbonhidrat, protein, potasyum ve magnezyum açısından oldukça zengin olduğunu söyleyelim.

Birçok faydasından söz edeceğimiz bitter çikolatanın haftalık olarak 20 gram tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ara öğün olarak tüketilmesi tavsiye edilen bitter çikolata mutluluk hormonlarını devreye sokarak daha dengeli bir ruh haline sahip olmanızı sağlar. Dopamin, meletonin, seretonin gibi hormonlara direk etki ederek kişi de mutluluk yaratan bitter çikolata bu anlamda fayda sağlamaktadır.

Çikolata Besleyicidir!

1200x627-adet-doneminde-cikolata-secimi-yaparken-dikkat-edin-1582960745125.jpg

Çikolatanın fazla kullanılmamasını tavsiye eden uzmanlar küçük bir parçadan oldukça bol enerji alınabileceğini de belirtmektedirler. Küçük ama büyük enerji deposu olan çikolatada sayısız vitamin, protein ve vücut için gerekli temel yapı taşları bulunmaktadır. Barındırdığı bu gerekli maddeler ile oldukça sağlıklı olan çikolata ile haftalık 20 gram tüketerek oldukça büyük faydalar almanız mümkündür.

Verdiği hislerle insanda iyi duyguların ön plana çıkmasını sağlayan çikolata sayesinde enerjik olmanız ve güven hissetmeniz oldukça normaldir. Ayrıca beyin ve sinirlere de direk etki eden çikolata ile birlikte hafızanın daha da güçlenmesine etki eder. Bol oksijen yolunu açan çikolata ile unutkanlık gibi durumların da önüne geçilmesi sağlanabilmektedir. Yine çikolata içerisinde bilinen kakao antioksidanı sayesinde cilt yapısı da oldukça fayda alabilmektedir. Cildi besleyen bu yapı ile daha sağlıklı bir tene sahip olmanız mümkündür.

20 Gram Toplamda 100 – 150 Kalori Olmaktadır!

s-8039793451e82dccbb6866f55108b779b060f087.webp

Kalori açısından da zengin olan bitter çikolatayı bu sebeple tüketirken dikkatli olmanız da fayda olacaktır. 5 gram tutan bir parçasında yaklaşık olarak 30 kalori bulunduran çikolatayı iyi etkilerinden faydalanmak adına çok tüketmeniz halinde başka sağlık sorunları ile baş başa kalmanız kaçınılmaz olabilecektir. Bu sebeple muhakkak çikolata tüketirken zevk niyetine değil sağlık niyetine tüketmeniz gerekir.