Yengeç Burcu Genel Özellikleri

En alıngan ve en duygusal burç diyebiliriz yengeç burcuna. İletişim kurarken kelimelerimize en çok dikkat etmemiz gereken burç diyebiliriz.

Yayınlanma:
Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Çünkü alınganlık yapacak sözleri hemen çımbızla çekerler. Bu konularda kendi dünyalarında biraz arabeks takıldıklarını söylersek yanlış söylemiş olmayız. Daha çok duygularıyla hareket eden bir burç olduğu için de genellikle çok fazla hata yapabilirler.

Bu burcun anaç tarafı vardır. Onlar yaşam döngüsünün en kıymetli burcudurlar. Ailelerine ve çocuklarına çok bağlı insanlardır. Aileye ait anılar konusunda istifçidirler. Yuva insanıdırlar. Annelerine düşkündürler. Anne, baba ilişkisi onlar için çok önemlidir. Çocukluklarında, anne ve babası arasındaki sorunlar ileriki zamanda onlarda daha da trajedik bir izlenim bırakabilir. Ömür boyu bu sorunlarını yaşarlar. Geçmişe çok bağlıdırlar ve zaman zaman düşünüp ağlarlar. Bu bağlamda melankoli insanır yengeç burcu.

Yengeç burcu anı biriktirmeyi severler. Anılarını özel kokularla taçlandırırlar. Kokulara çok önem verirler. Onlar için her bir anının kendine has bir kokusu olmalıdır. Gül kokusunu da diğer kokulara nazaran çok severler.

Ay insanıdır yengeç burcu. Beyaz renkler ve gümüş renkler onların rengidir. Mehtap, ay ışığı, denizin mistik havası tam onlara göredir. Bu da iç dünyalarının ne kadar yoğun ve içsellikle yaşasıklarını gösterir.

Bakışları, dudakları, yanakları ve yuvarlak yüz hatları belirgin şekilde anlamlıdır. Bu burcun yüz tanımı için türk sinemasının yıldızı olan Türkan Şoray örnek verilebilir. Kendisinin yüzü de yuvarlak, gözler dikkat çekici ve yüzü yuvarlak olmakla birlikte derin bir duygusallıkla, nayıflık vardır.

Giyimlerinde vintage parçalara önem gösterirler. Çiçekli ve süslemeleri severler. Takı olarak gümüş tonlarında takılar onlar içindir. İnciyi, uzun ince eldivenleri severler. Nostalji onların hayatının önemli bir parçasıdır.

İyi bir iş, insanıdırlar. Yaptıkları işe özenle odaklanırlar. Ne kadar iyi bir iş insanı olsa da evdeki işler onların daha da hoşuna gidebilecek işlerdir. Çünkü kendileri ev insanıdırlar.

Dişil enerjileri çok yüksektir. Maalesef ilişkilerde gereğinde fazla affedicidirler. İhanetin acısını içlerinde yaşayarak onu bastırırlar. Acılarını dışa vurmamaya önem gösterirler. Bu da onların sağlığının olumsuz yönden tetiklenmesine sebep olur. Vurdum duymaz değillerdir. Genelde ağlak sulak insanlardır. Yengeç kadını ve erkeği birbirleriyle çok iyi anlaşabilecek bir burçtur. Onlar birlikte çok güzel aşk yaşarlar ve çok iyi evebeyn olurlar. Yönleri ve yönelimleri aynı olduğu için birbirlerini daha iyi anlarlar. Dışa vurmadan duygularını daha iyi sezip birbirlerine saygı duymakta daha başarılı olabilecek burçtur. İlk aşk onlar için çok önemlidir. Genellikle ilk aşklarını hiç unutmazlar. Ya da bu sebepten ötürü ilk aşklarıyla evlenirler.

Rüyalarına çok önem verir yengeç burçları. Hatta rüyaları kötüyse günlerini o gördükleri rüyadan dolayı daha kötü geçirmelerine sebep olabilirler. Rüyalarını çok fazla içselleştirip derin yorumlar katabilirler.

Büyük olayların insanı değillerdir. Çünkü bu durumu kaldıracak güçleri yoktur. Bu sebepten olaylar sakinliğini koruduktan sonra sahneye çıkmak onlara göredir. Gerilim, endişe ve korku onlara göre değildir. Bu tür durumlarla karşılaştıklarında içlerine kapanırlar. Çok nayıf oldukları için bazı olaylar onlarda travma etkisi yaratabiliyor. Travmaya çok müsait insanlardır. O sebepten ötürü travmalarına karşı yemek yemeği bir bastırıcı olarak görürler. Yemek yapmaya ve yemeye düşkündürler. Çok güzel yemekler, tatlılar, börekler yaparlar. Yemek yapmak ve yemek onları medite eder. Güzel duygularını yemeğe katarak ve onu yiyerek içinde biriktirdiği; kötü yaşanmışlıkları, acıları, travmaları bastırır. Böylelikle kilo alma sorunuyla karşılaşırlar. Aldıkları kilo bu burcun kadınlarında daha bir estetik olur. Özellikle göğüs dekolte bölgeleri oldukça dikkat çekicive geniştir. Balık etli tabirinin tam anlamıyla yansımasıdır. Çok seksidirler ve de çok romantiklerdir. Romantizim onlar için elbette çok önemlidir. Onlara verilen bir gülün kırk yıl hatrı kalır. Boğa, akrep gibi seksilik katagorisine girerler. Erkekler için kilolar daha çok halk dili tabiriyle balkon göbek oluşur. Pek orantılı kiloları vücutlarına yansımaz. Genel anlamda sporu sevmezler ama yükselen burçlarının etkisiyle bu durum biraz değişebilir

Yengeç burcunu kandırmak maalesef kolaydır. Ufak bir söze, küçük bir göz yaşına hemen kanarlar. Onlara atılan kazığın tekrarı aynı kişi tarafından görülmesi mümkündür. Yalana çabuk aldanırlar. İhanete uğradıkları insana kapılarını her zaman açarlar. En büyük düşmanlarına bile kırmızı halı serer en muhteşem sofraları hazırlarlar. İyilik yapmaya ve kendinden ödün vermekten çekinmezler. Yoksul insan görmeye dayanamazlar. Yoksulluk onlara göre de zordur. Yine de çok sabırlı insanlardır. Eksiklikleri olsa da bunu dışarıya pek yansıtmazlar. Hem kendi ailesi için hem de çevresindeki insanlar için iyi bir hayat yaşatmaya eğilimli ve çok vericidirler. Başkalarının duygularını da kendi duyguları kadar önemserler. Empati yeteneği çok gelişmiş insanlardırlar.

Uyku ve rahatlik onlar için çok önemlidir. Uyandıklarında hemen özenle hazırlanmış bir kahvaltı görmek isterler. Sofra adabı ve düzeni onlar için gayet önemlidir. Günleri art arda kurdukları sofralarla geçebilir. Beş çayını önemserler. Keyif kahvesine asla hayır demezler ve oldukça misafirperverler.

Evleri onlar için çok önemlidir. Doğanın yeşilliğine, toprağına ve suyuna özen gösterirler. Havuzlu evleri, çimenli bahçeleri, saksıdaki çiçekleri ve denize kıyısı olan evleri severler. Rüzgarı, kuşların huzur verici seslerini de severler. Doğanın kokusu, çiçeklerin ve denizin kokusu onları cezbeder. Evlerinin konforu ve çocuklarının konforu onlar için çok önemlidir. Yaşama bağlı ve doğayla yaşamayı severler.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Ziyaretçilere aittir.