Akrep Burçları İçin En İyi İş Fikirleri

Akrep burçlarının en iyi hangi işleri yapabildikleri hakkında bilgi verici makaledir.

Yayınlanma:
Akrep Burçları İçin En İyi İş Fikirleri

Akrep burcu, özveri ve çalışkanlıkları ile bilinir. Bu burçta doğan insanlarda algılayıcı, çalışkan ve yetenekli çoklu görevliler olarak ün kazanırlar. Genellikle sessiz çalışma ortamlarını tercih ederler ve çok çalışmak ve iyi bir itibar oluşturmak anahtar motivasyonlarıdır.

Akrep burcu genel olarak yalnız çalışmaktan hoşlanır. İşlerine karışılmasından ve sürekli emir almaktan hoşlanmazlar. Yalnız çalıştıklarında hem huzurlu hem de çok verimli olurlar.

Akrep Burçları Hangi İşlerde Başarılı Olur?

Akrep burçları analitik yetenekleri kuvvetli, pisişik güçleri çok güçlü, yazma yeteneği konusunda da on derece iyidirler. Akrep burcu insanının yapacağı işler, 7 kategoride değerlendirilmektedir.

 1. Finans kurumları
 2. Sağlık işletmeleri
 3. Soruşturma kurumları
 4. Pazarlama işletmeleri
 5. Restoran işletmeleri
 6. Sosyal medya hizmet işletmeleri
 7. Yazma işleri

Akrep Burcu ve Finans İşletmeleri

 1. Muhasebe firmaları

Muhasebe, sipariş tutkusu ile detay odaklı, sayı seven akrepler için ideal bir uyum sağlayabilir. Yeminli mali müşavir olmanız ve günün büyük çoğunluğunu yalnız çalışmaktan rahatlık duyarlar.

İşini evinden başlattığında, başlangıç maliyelerinizi en aza indirebilir ve iyi kazanç elde edebilir.

 1. Finansal Danışmanlık Firması

Finans konusunda geçmişi olan ve finansal bilgilerini başkalarıyla paylaşma arzusu olan Akrep burcu girişimcileri, bir finansal danışmanlık bürosu kurmayı düşünebilirler. Finans konusunda deneyiminiz varsa, gerekli olan sertifikaları da alarak, finansal danışmanlık firması kurup, iyi kazanç elde edebilirsiniz.

 1. Akrep Burcu ve Sağlık İşletmeleri

Eczane

Akrep burcu girişimcileri, bir eczane açmayı seçmeleri durumunda güçlü organizasyon becerilerinden yararlanabilirler. Bu çalışma alanı, tercihan sağlam bir anlayışa sahip yüksek vasıflı bir işletme sahibi olmayı gerektirir. Eczane açmak için iyi bir yatırım gerekir ancak sabit bir iş görülmeye başlandığında çok iyi kazanç elde edilebilir.

 1. Akrep Burcu ve Araştırma İşletmeleri

Özel Araştırma ( Dedektiflik) Firması

Sherlock Holmes, akrep burcu mu bilemeyiz ama en iyi dedektiflerin Akrep burcundan çıktığı kesin. Sezgileri ve araştırma yetenekleri oldukça güçlü akrepler için dedektiflik bürosu açmak, en ideal işlerden biri. Genellikle, emniyet teşkilatından emekli bir polis iseniz, kendi dedektiflik ofisinizi açarak siz de yeteneklerinizi değerlendirip oldukça iyi kazanç elde edebilirsiniz.

 1. Akrep Burcu ve Pazarlama İşletmeleri

İçerik Pazarlama Ajansı

Pazarlama, medya, satış ve / veya sanatta geçmişe sahip girişimci akrep burçları, bir içerik pazarlama ajansı açmayı düşünebilir. Örgün eğitim gerekli olmasa da, arama motoru optimizasyonu, Google Analytics ve müşteri yönetim sistemlerinde sahip olduğunuz herhangi bir deneyim faydalı olacaktır.

Ajansınızın fiziksel bir ofise sahip olmasını istiyorsanız, başlangıç maliyetleri için biraz sermaye gerekecektir ancak oldukça iyi gelir elde edebilirsiniz.

Pazar Araştırma Firması

Pazarlamada geçmişi olan akrep burçları, bir pazar araştırma firması kurmayı düşünebilir. En iyi pazar araştırmacıları, insanları incelemek ve satın alma motivasyonlarını anlamakla yakından ilgilenirler. Çoğu pazar araştırmacısı, aslında mükemmel bir araştırma derecesine veya önemli bir deneyime, mükemmel araştırma ve veri analizi becerilerine sahiptir. İyi bir iş kurduğunuz takdirde akrep burçları, iyi kazanç elde edersiniz.

 1. Sosyal Pazarlama İşletmeciliği

Sosyal Medya Pazarlama İşletmeciliği

Sosyal medyada araştırma yapmayı ve çalışmayı seven akrep girişimciler, bir sosyal medya pazarlama işine başlamak için harika adaylardır. Gerekli olmakla birlikte bir pazarlama derecesi faydalı olabilir. Ayrıca potansiyel müşterilere göstermek için güçlü bir portföye ihtiyacınız olacaktır. evden çalışarak başlayacağınız bu işte, yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Akrep Burcu ve Restoran İşletmeleri

Füzyon Restoranı

Rekabetçi girişimci akrepler, yemek tutkusu, çeşitli lezzetler ve mutfakları bir araya getirerek bir füzyon restoranı açmayı düşünürler. Örgün bir eğitim gerekli olmasa da, başarılı olmak için mükemmel zaman yönetimi, organizasyon ve yönetim becerisine sahip olacaksınız. Böyle bir restoran açtığınızda biraz maliyetli olsa da, kısa sürede 2–3 katını kazanabilirsiniz.

Pop-Up Restoran İşletmeciliği

2000’li yıllardan beri gelişmekte olan pop-up restoran işletmeciliği, restoran merkezli işletmelere ilgi duyan akrep burçları için ideal bir seçim. Bu işletme sahipleri, genellikle uzun saatler çalışmayı umursamayan benzersiz bir pop-up konseptine sahip şeflerdir. Aynı zamanda mükemmel organizasyon, pazarlama ve çoklu görev becerilerine sahip olma eğilimindedir. Akrep burçları bu restoran işletmesini tercih ettikleri takdirde çok iyi gelir elde edebilir.

Sosyal Hizmet İşletmeleri ve Akrep Burcu

Danışma Merkezi

Akrepler genellikle mükemmel danışmanlık yaparlar çünkü son derece sezgisel, zeki ve müşterilerine adanmışlardır. Lisanslı bir danışman olmak için en az psikoloji ve lisanslı psikolog olmak için doktora gerekir. Eğitiminizi alıp bir danışma merkezi kurabilirsiniz. Hem Biraysal hem de aile danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Evinizden de çalışma imkânı sunan danışmanlık hizmetleri kuruluş maliyeti gerektirse de, bir günde aldığınız ücreti düşürseniz, kazancınız yüksek olacaktır.

Astroloji

İnsanlarla çalışmaktan hoşlanan ve astrolojiye tutkusu olan akrepler, astroloji işi yapmak için harika adaylardır. Ülkemizdeki astroloji ile ilgilenenlerin kazançlarına ve popülerliğine baktığımızda, insanların astrolojiye olan merakını görebiliyoruz. Küçük bir eğitim alarak, astrolog olarak iyi para kazanabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu, akrep burcu mensuplarının yapabileceği en ideal işlerdendir. Akrep burçlarının insanlar hakkındaki sezgileri kuvvetlidir. İnsanlara ihtiyaç duydukları güveni de veriler. Bu alanda yararlı olmak için insanları tanıma becerilerinden yararlanmanız gerekir. Eğitimini de aldığınız takdirde harika bir yaşam koçu olabilir ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Akrep Burcu ve Psişik İşler

Medyumluk

Dünyanın en iyi medyumlarının akrep burçlarından çıktığını biliyor muydunuz? Medyum olmak isteyen, psişik yetenekleri güçlü ve sezgileri kuvvetli akreplerin, doğaüstü olaylara da ilgi duydukları bulunur. Bu yüzden medyumluk akrepler için ideal bir meslek. Güvenilir ve empati yeteneği güçlü akrepler, bu işten iyi kazanç elde edebilir.

Yazma İşleri ve Akrep Burçları

Haber Sitesi Kurmak

Akrep burçları araştırmayı ve yazmayı seven kişilerdir. Bu da yazma konusunda iyi iş yapacakları ve iyi kazanacağı anlamındadır. Araştırmayı seven akrep burcu insanı, bir haber sitesi kurmayı düşünebilir. Mükemmel yazım ve araştırma becerilerinin yanında, temel web tasarımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Çalıştırmak istediğiniz sitenin türüne bağlı olarak, belirli bir alan hakkında kapsamlı bir bilgiye veya birçok farklı alan hakkında geniş bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Küçük bir maliyetle kuracağınız haber sitenizde, trafik arttıkça, reklâm verenlerden de iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Online Dergi

Güçlü bir web tasarımı, reklâm ve iş becerilerinin yanı sıra, yazma yeteneğine sahip Akrep burcu girişimcileri bir çevrimiçi dergi başlatmayı düşünebilir. Güçlü arama motoru optimizasyonu (SEO) becerilerine ve kaliteli katkıları çekme yeteneğine ihtiyacınız olacak. Biraz maliyet harcayarak kuracağınızı işteki kazancınız,sitenizin aylık trafik hacmine, SEO becerinize ve reklâm verenleri çekme yeteneğinize bağlı olacaktır.

Web Sitesi

Güçlü yazma ve web tasarım becerilerine sahip akrep girişimcileri, kendi içerik web sitelerini kurmayı düşünmelidir. Akrep burcu olarak küçük bir bütçe ile başlayacağınız web sitenize, reklâm ve satış ortağı bağlantı programları aracılığı ile oldukça iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar ONAYLANMAMAKTADIR. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Ziyaretçilere aittir.