Zeytinyağı İle Güzellik Formüllerinin Tadını Çıkarın!

Yemeklerde son derece güzel tatların ortaya çıkmasını sağlayan zeytinyağının sağlık için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Bunun yanında zeytinyağı birçok etkinlik ile hayatın farklı yerlerinde de bir şekilde kendisine yer bulabilmektedir.

Yemeklerde son derece güzel tatların ortaya çıkmasını sağlayan zeytinyağının sağlık için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Bunun yanında zeytinyağı birçok etkinlik ile hayatın farklı yerlerinde de bir şekilde kendisine yer bulabilmektedir. Birçok farklı şekilde kullanımı söz konusu olan zeytinyağının bazı kullanış formüllerini ise sizler için derleyerek bu büyülü besinin tadını çıkarmanıza vesile olmak istedik. İşte o formüller…

Nemlendirici Krem Olarak Kullanımı!

Yüzünüzü ılık su ile temizledikten sonra zeytinyağlı krem ile büyülü bir sonuç elde edebilirsiniz. 1 çay kaşığı kadar taze maydanoz ve aynı derecede sıcak suyu karıştırarak bu karışıma bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve bu ürünleri birbiri ile iyice karıştırın. Temiz cildinize uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bu karışımı cildinize tutun ve ardından silin.

Kırışık Giderici Gece Kremi…

Gözaltı ve bu çevrelerde ortaya çıkan cilt kırışıklıklarına karşı zeytinyağlı kırışıklık giderici tarifi kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve 5-7 damla kadar limon suyunu karıştırarak cildinize uyumadan önce uygulayın. Tüm gece cildinizde kalan bu karışım ile kırışıklıklara karşı etkin bir mücadele verebilirsiniz.

Ayak Tedavisinde Kullanın!

Ayaklarda meydana gelen çatlaklara karşı yine zeytinyağının büyülü faydaları söz konusudur. Kuruyan ve bununla birlikte çatlamaya başlayan ayaklarda kullanılan bu tarif ile kısa sürede bu sorunlardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte 3 damla lavanta yağı ve birer damla papatya yağı ile sardunya yağını karıştırın ve uygulamaya geçin. Ayaklarınızı yıkadıktan sonra uyguladığınız karışım geceden sabaha kadar kalmalı ve bu sürede çorap giyerek daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Dudakların Harika Görünmesinde Kullanın!

Dudakların güzel görünmesinde de oldukça etkili bir malzeme diyebileceğimiz zeytinyağı ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Yarım muz ile bir yemek kaşığı zeytinyağını iyice karıştırdıktan sonra bu karışımı dudaklarınıza uygulayın ve 20-25 dakika kadar bekleyerek dudaklarınızı durulayın. Ortaya birkaç kullanım sonrasında mükemmel sonuçlar çıkması kaçınılmazdır.