Venüs Gamzesi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Venüs Gamzesi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Venüs gamzesi, poponun üst kısmı ile belin birleşme kısmında yer alan çukurlardır.

Venüs gamzesi görünümüne sahip olmak için öncelikli olarak vücuttaki yağ dokusunun inceltilmesi gerekir. Bunun içinde spor ve diyet olmazsa olmaz olarak tanımlanır. Venüs gamzesi estetiği sayesinde bu anlamda hayal edilen görünüme ulaşmak mümkün hale geliyor.

Venüs Gamzesi

Bakıldığında dikkat çekici olan Venüs gamzesi ideal vücut kıvrımlarıyla çok daha atletik bir görünüme ulaşmayı sağlar. Kadınlarda uygun olarak tanımlanan bel ve popo çevresi 0.7 olmaktadır. Poponun düz bir yapıya sahip olması estetik açıdan sıkıntılar yaratabilir. Bu nedenle beldeki fazlalıkların alınması ve popo bölgesine enjekte edilmesi estetik açıdan daha kadınsı bir görünümün elde edilmesini sağlar. Estetik operasyon diyete alternatif olmayıp beklentilere uygun bir görünüm elde etmeye neden olur.

Venüs gamzesi estetiği de bunlardan biri olup istenen görünümün kısa bir zaman aralığı içinde yüksek tatmin oranları ile ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu yöntem klasik yağ alma yöntemlerine göre çok daha avantajlı bir tekniktir. Sadece yağ dokularına olan etki nedeniyle çevre dokular zarar görmediğinden dolayı günlük hayata daha basit bir şekilde geri dönülebilir. Bu uygulama sırasında morluk, sızlama, ağrı gibi çeşitli risklerde söz konusu değildir. Yani her açıdan oldukça pratik bir uygulama olup, kısa sürede tamamlanabilir olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Venüs gamzeleri kişinin vücut yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bel bölgesi arkası veya popo arkasında doğal bir kıvrım isteyenler için hastanın beklentileri de göz önüne alınarak uygulamalar yapılabilir. İlgili bölge işaretlendikten sonra bölgede 2 mm çapında bir kesik açılarak içindeki yağın çıkarılması sağlanır. Yağ derinin altından alındıktan sonra yağın alındığı bölgede bir çukur meydana gelir. Hastanın taleplerine bağlı olarak çift veya simetrik çukurlar yapılabilir. Venüs gamzesi uygulaması lokal anestezi altında yapılmakta olup genel olarak yirmi dakika kadar sürmektedir. Basit bir operasyon olduğundan dolayı hastalar aynı gün içinde işlerine geri dönebilirler.

Venüs Gamzesi Uygulaması Kimlere Yapılır?

Venüs gamzeleri daha çekici bir vücuda sahip olmak isteyen kadınların ilgi gösterdiği estetik uygulamalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Uygulama sayesinde bel ve kalça bölgesine daha estetik bir görünüm kazandırılması mümkün hale geliyor. Estetik uygulaması daha çok 18 ile 30 yaşları arasında bulunan kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Her yaşta kadın tarafından yapılabildiği gibi operasyonun herhangi bir soruna neden olmayacağını ve son derece basit bir operasyon olduğunu belirtmek gerekiyor.

Operasyon İçin En Uygun Kişiler

Venüs gamzesi estetiği bazı kişiler için daha uygun olup bu kişilere tavsiye edilir. Zayıf ve fit bir vücut görünümü isteyen, spor yaptığı halde vücut hatlarını belirgin hale getirmekte zorlanan, cildinde gevşeklik olmayan, genç ve orta yaştaki kişiler için bu estetik türü daha uygundur. Uzman hekim tarafından yapılacak olan muayenenin sonucunda uygulama planı belirlenebilir. Aynı zamanda bu süreç içinde uygulama hakkında detaylara ulaşarak hastanın beklentilerine uygun bir yol haritası belirlenip belirlenmeyeceğine bakılabilir.

Venüs Gamzesi Estetiği Sonrası

Venüs gamzesi estetiği sonrasında nadir olarak morluk, sızı ve ağrı görülebilir. Ancak genel olarak hafif türden bir operasyon olduğundan dolayı çeşitli yan etkilerinin görülme ihtimali oldukça azdır. Estetik operasyon sonrası herhangi bir sorun olmadan işe gidilebilmekte olup günlük işlere kaldığınız yerden devam etmenizde hiçbir sakınca yoktur. Özellikle kilo kontrolüne dikkat edilerek Venüs gamzesi estetiği uygulamasının sonuçlarının kalıcı olması sağlanabilir. Aynı zamanda bu durum sonucun daha tatmin edici hale gelmesine de neden olacaktır.