Teninize Uygun Ruj Rengi ve Tarzı Hangisi?

Teninize Uygun Ruj Rengi ve Tarzı Hangisi?

Ruj kadınların makyajında en önemli noktalardan bir tanesini oluşturmaktadır. Öyle ki ruju yanlış seçmeniz halinde kötü bir makyaj yaptığınızı söylememiz gerekir. Bu sebeple doğru ruj tercihinde bulunmak oldukça önemlidir.

 

 

Ruj kadınların makyajında en önemli noktalardan bir tanesini oluşturmaktadır. Öyle ki ruju yanlış seçmeniz halinde kötü bir makyaj yaptığınızı söylememiz gerekir. Bu sebeple doğru ruj tercihinde bulunmak oldukça önemlidir. Teninize uygun veya giydiğiniz kıyafetlere veya aksesuarlara uygun bir ruj seçimi her zaman daha ideal olmaktadır. Sizler için doğru ruj tercihi adına bazı önemli ipuçları ve detayları bir araya getirdiğimiz içeriğimiz bu anlamda sizler için oldukça önemli olacaktır. Ayrıca unutulmaması gereken noktalardan bir diğersi ise yapılan rujun diğer makyajlara da uygun olması gerekmektedir.

 

Teninize Uygun Ruju Nasıl Seçmeli?

2454382-810x458.jpg

Doğru ruj tercihi ten renginize, saç renginize ve göz renginize göre yapılabilmektedir. Bu noktada  3 önemli detayda da koyu tonlara sahipseniz ruj tercihinizin soğuk tonlarda olması gerekmektedir. İşte sizler için ten rengi ve ruj tercihlerinin nasıl yapılması gerektiğine dair bazı ipuçları.

  • Esmer Tenliler İçin: Esmer tenli kişilere uygun ruj tercihleri yumuşak fuyşalar olmakla birlikte hafif pembe renk tonları da olabilmektedir. Teniniz, saçınız ve göz renkleriniz daha açık renklere sahipse sıcak tonlarda ruj tercihi daha doğru olacaktır.
  • Beyaz Tenliler İçin: Beyaz tenlilerin uzak durması gereken tonlar koyu tonlardır. Koyu tonlar beyaz tene oldukça zıt gelmekle birlikte bu tene sahip kişiler kırmızı ve diğer tüm açık tonları rahatlıkla kullanabilmektedirler.
  • Buğday Tenliler İçin: Buğday tenli kişilerin ruj tercihi ten renkleri ile orantılı olmalıdır. Koyu pembe veya orta tonlu pembe renkleri kullanılmakla birlikte ten rengine göre bu tonlar daha açık veya kapalı tercih edilebilir.

 

Tüm Makyaja Uygun Ruj Seçimi!

Ruj tercihinde en dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi ten ve göz makyajına göre seçimin yapılmasıdır. Diğer makyajlar göz önüne alınmadan yapılan ruj tercihi büyük bir kaos yaratabilir. Bu sebeple göz makyajınızda örnek olarak kahverengi tonlar varsa ruj tercihiniz de kahverengi tonlarda olmalıdır. Yine ten makyajına uygun ruj seçimi ise tonun koyuluk ve açıklığına göre belirlenmekle birlikte doğal renklerden uzaklaşmamanız en doğru makyajı vermektedir.

 

Genç Gösteren Rujlar!

Rujunuzu genç görünmek üzerine seçmek istiyor ve diğer bütün tercihleri de rujunuza göre yapmak istiyorsanız; sizi genç gösterecek ruj tonları ise şöyle olacaktır; parlak ve sıcak renk rujlar çok daha genç göstermektedir. Bu noktaya dikkat ederek de ruj tercihinde bulunmanız söz konusu olabilir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.