Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Saçların hızlı uzaması bazen birçok kişi tarafından istenen etkilerden bir tanesi olmaktadır. Bir anlık kararla alınan saç kesim işlemi veya bir kaza sonucu kesilen saçların yerine hızlıca saçların gelmesini isteyen kişiler bazı doğal yöntemler için

 

 

Saçların hızlı uzaması bazen birçok kişi tarafından istenen etkilerden bir tanesi olmaktadır. Bir anlık kararla alınan saç kesim işlemi veya bir kaza sonucu kesilen saçların yerine hızlıca saçların gelmesini isteyen kişiler bazı doğal yöntemler için araştırma yapmaktadırlar. Birçok sebepten kaynaklı kesilmesi zorunda bırakılan saçların tekrar hızlıca uzaması adına başvurulan birçok ürün bulunmakla birlikte bu ürünlerde hem kimyasal içeriklerin olması hem de ekonomik sebeplerden kaynakla güvensizlik oluşabilmektedir. Bu noktada saç uzatan bitkisel çözümlere yönelen kişiler için bazı bitkisel yağlardan söz etmek mümkün.

Bu içerikte bahsedeceğimiz bitkisel yağlar bazı kişilerde denenmiş ve sonuç alınmış bitkisel yağlar olmakla birlikte saç deriniz veya saçlarınız hassas ise uzman görüşü almanız tavsiye edilmektedir. Şimdi hazırsanız bazı bitkisel yağlar ile saçlarınızı hızlı şekilde uzatmanın yollarına bakacağız.

 

Zeytinyağı

Saça etkileri bilinen ve en çok tercih edilen bitkisel yağlardan bir olan zeytinyağı, ülkemizde de çokça üretilmesi sebebiyle elde edilmesi kolay bitkisel yağlardan biri olmaktadır. Tek başına kullanımı söz konusu olmakla birlikte başka bitkisel yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilen zeytinyağı saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Uzmanlar tarafından aylık bir saçın uzama oranı en fazla 3 cm olarak açıklanmakla birlikte zeytinyağının bu alanda en ciddi saç uzatıcı bitkisel yağ olduğu da ifade edilmiştir; ancak zeytinyağı saç boyasına karşı reaksiyon oluşturması sebebiyle boyalı saçlarda kullanımı tavsiye  edilmemektedir.

 

Tatlı Badem Yağı

Kadın kuaförler tarafından saçlarının hızla uzamasını isteyen tüm müşterileri için en çok önerilen yağlardan biri olan tatlı badem yağı saçı kısa sürede fazlasıyla uzatmaktadır. Saç için etkileri en çok bilinen bitkisel yağlardan biri olan tatlı badem yağında A, B ve K vitaminleri de bulunmaktadır. İçerik olarak da zengin olan tatlı badem yağı saçı uzatmakla kalmayıp sağlıklı beslenmesine de fayda sağlar. Ayrıca tek başına veya başka yağlar ile kullanımı yine söz konusu olmaktadır.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Saçlar için mükemmel etkisi olan hindistan cevizi yağı genellikle yan ürün olarak tercih edilmesi gerektiği önerilir. Birçok sorun için etkili olan hindistan cevizi yağını hızlı saç uzatma işleminde tatlı badem yağı veya diğer bitkisel yağlar ile kullanmanız daha faydalı olacaktır. Saçların yapısını güçlendiren bu yağ saç uzatma işlemi değil; ancak saç uzatma sırasında sağlıklı saçlar için gerekli bitkisel yağlardan bir olarak kabul edilmekte. Ayrıca saç derisinde olası birçok sorunu da bu yağ ile geçirmeniz de mümkündür.

 

Yılan Yağı

Sağlıklı ve hızlı saç uzatmak isteyenlere en çok önerilen bitkisel yağlardan biri olan yılan yağı da yine en çok tercih edilen doğal saç yağlarından biri görevi görebilmektedir. Saça etkisi tartışılmayacak kadar büyük olan yılan yağını tek veya karışım halinde kullanmak ise mümkündür  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.