Saç Bakımında Yapılan 3 Temel Hata Nedir?

Saç Bakımında Yapılan 3 Temel Hata Nedir?

Herkes için güzellik kıstası ve kriterleri farklı olmakla birlikte kişisel bakım ve güzellikte ise tarzlar farklı olabilmektedir. Cilt, saç ve beden güzelliği üzerinden kurulan bu denklemde yapılan bazı hatalar ise güzellik yerine bazı yıpranmalara sebeb

 

 

Herkes için güzellik kıstası ve kriterleri farklı olmakla birlikte kişisel bakım ve güzellikte ise tarzlar farklı olabilmektedir. Cilt, saç ve beden güzelliği üzerinden kurulan bu denklemde yapılan bazı hatalar ise güzellik yerine bazı yıpranmalara sebebiyet verebilmektedir. Yaşanan yıpranmalar bazen kısa sürede kendini gösterirken, bazen de uzun vadede ortaya çıkabilmektedir. Genellikle yapılan hatalar aşırıya kaçma argümanı üzerinden kurulabilmektedir. Daha sık kullanım veya daha çok malzeme kullanma gibi yapılan genel hatalar ile istenen güzellik yerine karşı sonuçları alınabilmektedir.

Saç bakımı ve güzelliğinde bazı yapılan hatalara rastlamak mümkün olabilmektedir. Saçın tipinin de önemli olduğu bu güzellik ve bakım anlayışında bazen bu nokta atlanabilmektedir. Oysa yapılan saç bakımında tip ve türe de dikkat etmek gerekir. Bazı yapılan saç bakım hatalarında ise kadınların daha sık veya daha çok kullanımı söz konusu olmaktadır. Unutulmamalıdır ki kullanılan bakım ürününün fazla kullanılması daha fayda getirmeyecektir aksine tersi etki yapacaktır. Şimdi saç bakımında yapılan üç temel hataya dikkat çekerek yapılan bu önemli yanlışları düzeltme yoluna girelim.

 

Saça Isı Uygularken Yapılan Hata!

Saça ısı uygulamanın sebebi şekil vermek için olmakla birlikte bazen bu şekli verirken kısa bir süre sonra saçta bazı yıpranmalar yaratma olasılığı da söz konusu olabilmektedir. Isı ile saça verilen şekil sebebiyle saçın yapısı küçük değişimlere uğramaktadır ve bu işlemlerin sürekli tekrar etmesi halinde belli bir zamandan sonra saçlarda yıpranma ve kırılmalar oluşabilmektedir. Bu sebeple saça ısı uygularken aşırı ısı uygulamasından kaçınmak önemli olmakla birlikte alınacak en gerekli önlem ise saç koruyucu kullanmaktır. Isı ile saça girişmeden önce muhakkak saçta koruyucu kullanmak ve bu koruyucunun tüm saça dağıldığından emin olmakta fayda olacaktır.

 

Bakım İçin Sadece Saç Ürünleri Kullanmak!

Sağlıklı bir saça sahip olmak istiyorsanız unutmamanız gereken ilk temel kural vücut ile saçınızın sağlığın doğru orantılı olduğudur. Saçınıza mükemmel kalitede ürünler kullananız bile saç derinizin gerekli sağlık seviyesinde olmaması sizi yıpranmış saç sahibi yapmaktadır. Saç maskeleri, kremleri, koruyucular kullansanız dahi vücudunuz için gerekli olan temel yapılar eksik olduğu taktirde saçlarınız sağlıksız olabilmektedir. Bu sebeple muhakkak kişisel sağlığınıza dikkat etmeniz de fayda olmakla birlikte cilt ve vücut sağlığınızın de yerli yerinde olması gerekir.

 

Saç Derisine Yapılan Müdahale!

Saç derisine yapılan müdahaleler saç bakımı için en önemli noktalardan bir tanesidir. Saç derisine uygulanan bazı müdahaleler beraberinde ciddi saç problemleri getirebilmektedir. Bu sebeple muhakkak saç cildinizi bilmeniz ve gerekirse uzman desteği almanız da fayda olacaktır. Saç deriniz farklı olmakla birlikte yapılan bazı rutin hatalar için de uzman desteği alarak bilgilendirilebilirsiniz. Bu rutinler temel olmakla birlikte oldukça basittirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.