Oryal Nedir? Nasıl Uygulanır?

Oryal Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç repertuarı her geçen gün değişimler yaşamakta ve bununla birlikte daha da geniş bir yelpazeye ulaşmaktadır. Buradan yola çıkarak saçlarda son yıllarda en çok kullanılan şeylerden bir tanesi bu içeriğimizin konusu olacak.

 

Saç repertuarı her geçen gün değişimler yaşamakta ve bununla birlikte daha da geniş bir yelpazeye ulaşmaktadır. Buradan yola çıkarak saçlarda son yıllarda en çok kullanılan şeylerden bir tanesi bu içeriğimizin konusu olacak. Bu içerikte oryal nedir ve oryal nasıl uygulanır gibi sorulara cevap bulacağız. Saçların değişimini en belirgin şekilde gösteren ve son yıllarda oldukça fazla tercih edilmeye başlanan oryale dair merak ettikleriniz burada.

Kimyasal bir madde olan oryal, saç renklerinin açılmasını sağlamaktadır. Öncelikle kimyasal olmasından kaynaklı çok fazla ve sık kullanmanızı kesinlikle önermemekteyiz. Saçların rengini değiştirmesi ve rengi açması ile bilinen oryal ile birlikte saçlar zayıflamaya başlayabilmektedir. Çok sık kullanılması halinde saçların ciddi şekilde yıpranması söz konusu olsa da yarattığı şıklık oldukça güzeldir. Saça yaptığı büyük kimyasal etki nedeniyle muhakkak keratinin işlem öncesi ve sonrası kullanılması gerekir.

 

Kullanımı Nasıldır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oryal kimyasal bir madde olmasından kaynaklı kesinlikle doğru bir teknikle ve bazı kurallara uyularak uygulanmalıdır. Yanlış uygulanması halinde saçın yanması, yıpranması ve hatta dökülmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple uygularken muhakkak doğru teknikler kullanmanız ve uzman birinden destek almanız şarttır. Bu uyarının yanında saçınızın sağlığı yerinde değilse kesinlikle oryal tercih etmemeniz gerekir. Saç sağlığı olmadan uygulanan oryal saça daha çok zarar verecektir. Önemli bir uyarı ise saça oryal uygulanırken saçın çok temiz olmamasına da dikkat edilmelidir. 3 gün önce yıkanmış bir saça oryalin işlemesi daha kolay olacaktır. Ayrıca hindistancevizi yağını oryalden bir gün önce saçlarınıza uygulamanız halinde, bu işlemden saçınızın göreceği zararlar daha da düşecektir.

Oryal yukarı da bahsettiğimiz gibi kimyasal bir maddedir ve kesinlikle saçta uzun süreli bekletilmesi önerilmemektedir. Ne kadar çok bekletilirse saçın rengini o kadar açan oryalin istenilen seviyede saçta tutulması; ancak bu sürenin saça zarar vermesi halinde derhal vazgeçilmesi önerilmektedir. Evde kendi başınıza da uygulayabileceğiniz oryal uygulamasını kesinlikle kuaförde uzman biri tarafından kullanıma almanız daha sağlıklı olacaktır. Oryal işlemi ayrıca saç boyasından önce yapılabilmektedir. Saçı boya öncesi hazır hale getiren oryali bu sebeple daha çok kullanmak mümkündür; ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzman desteği almanız daha sağlıklı olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.