Kızıl Bakır Saçlar İçin Bakım Önerileri!

Kızıl Bakır Saçlar İçin Bakım Önerileri!

Kadınların son yıllarda en çok tercih ettikleri saç renkleri olan kızıl ve bakır renk tonları göz alıcı güzelliklerinin yanında kullanımı en kolay saçlardan biri olmakla birlikte bakımları da biraz uğraş gerektiren saçlar arasındadırlar.

 

 

Kadınların son yıllarda en çok tercih ettikleri saç renkleri olan kızıl ve bakır renk tonları göz alıcı güzelliklerinin yanında kullanımı en kolay saçlardan biri olmakla birlikte bakımları da biraz uğraş gerektiren saçlar arasındadırlar. Çokça tercih edilmelerinin yanında bakımlarının doğru ve düzenli yapılmaması durumunda etkileri düşen bu saç renkleri için vereceğimiz bazı ipuçları hayat kurtarıcı nitelikte olacaktır. İşte ipuçları.

 

Bakım İpuçları

e958b4a1-4dfa-4d0e-904a-5bd7089d99a7.jpg

Kızıl ve bakır renkli saçlar birçok işlemden geçmektedirler ve bu işlemlerin çokluğu sebebiyle saçlar biraz yıpranabilmekte veya zarar görebilmektedir. Bu sebeple muhakkak bakımlarına çok dikkat etmek ve ekstradan yıpranmalardan kaçınmak gerekir. Örneğin aşırı ıs veya uzun süreli güneş ışığına maruz kalmak bu saçları bozabilen etkenlerdendir. Sürekli taramak veya fırçalamakta yine saçların kırılgan hale gelmesine neden olabilmektedirler.

Bu saçlar için boyama işlemi bittikten sonra ilk iki hafta havuz veya denize girmekten kaçınılmalıdır. Klor özellikle kızıl veya kırmızı renk saçlara ciddi şekilde saldırdığından buna dikkat etmekte fayda olacaktır. Saç bakım kremi, şampuan vb. bakım ile temizlik malzemelerinizi kuaförünüzden bilgi alarak kullanmanız da yine muhakkak gerekli şeylerden bir tanesidir.

bakir-sac-rengi-kimlere-yakisir-bakimi-nasil-yapilir-1541352163-8506.webp

Kızıl saç bakır renge göre daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu sebeple kızıl saçın daha çok tercih edildiği bilinmekle birlikte kızıl saçın hemen hemen her tenli kadına uygun olması da bu farkı ortaya koymaktadır; ancak dikkat edilmediği taktirde kısa sürede akan bu renkler istenilen seviyeden çok uzaklaşabilmektedirler. Bu sebeple örneğin sürekli saç yıkama eylemine girişmek de yine bu saçlara zarar verebilmektedir.

Ayrıca kızıl ve bakır saçlar için muhakkak ürün kullanırken saçlarınızın özelliğine göre tercih yapmanızda fayda olacaktır. Birçok marka ve model saç rengine göre üretimler yapmakla birlikte sizin uzman fikrini alarak kendinizi için en doğru tercihi yapmanız gerekmektedir. Bu dikkatleri sağlamanız halinde uzun süreli kızıl ve bakır renk saçlarınızı kullanmanız mümkündür. Ayrıca kuaför bakımını normal şartlarda uzun süreli aralıklarla yaptıysanız kızıl ve bakır saç bakımlarını daha sık kuaförünüzde yaptırmanız gerekecektir.