Karın Düzleştiren Büyülü İçecek!

Karın Düzleştiren Büyülü İçecek!

İnsan vücudu yeni çağ ile birlikte birçok zararlı maddenin saldırısına maruz kalabilmektedir. Bu zararlı maddeler ise vücutta toksin birikmesine neden olduğu gibi aşırı kilo sorununun da temel kaynaklarından bir tanesidir.

 

İnsan vücudu yeni çağ ile birlikte birçok zararlı maddenin saldırısına maruz kalabilmektedir. Bu zararlı maddeler ise vücutta toksin birikmesine neden olduğu gibi aşırı kilo sorununun da temel kaynaklarından bir tanesidir. Buradan yola çıkarak son yıllarda doğal ve köy ürünleri tercih eden kişi sayısı oldukça artış göstermiş durumda. Öyle ki evlerimize gelen sularda bile vücut için zararlı olan bazı maddeler olabilmekte. Bazı su markaları üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda suların kalitesi ortaya çıkmaktadır.

Her şekilde insan vücuduna giren zararlı maddeler bir şekilde toksin birikmesine ve insan vücudunda sorun oluşturmaya devam ederken, bununla birlikte kolesterol miktarı ve ödem gibi problemlerde de artış olduğu gözlemlenmektedir. Bu bağlamda içtiğiniz sularda bulunan zararlı maddelerin etkisinden kurtulabilmek adına bu içerikte size oldukça etkili bir tariften bahsedeceğiz. Kısa sürede ödem, kolesterol ve aşırı kilolardan kurtaran bu mucizevi içecek ile fazla kilolarınızdan kurtulmanız ve daha sağlıklı olmanız mümkün olacaktır.

 

Detoks Etkisi Yapan Mucizevi İçecek İçin Gerekli Malzemeler!

Bu içerikte bahsedeceğimiz içeceği evinizde kolaylıkla hazırlamanız mümkün olacaktır. Kolay bulunabilen malzemelerden yapılan bu içecek vücut için detoks etkisi yaratacak ve vücuttaki tüm zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlayacaktır. İşte bu büyülü içecek için gerekli malzemeler.

2.png

  • 2 litre kadar su
  • Öğütülmüş zencefil (1 yemek kaşığı kadar)
  • 1 adet orta boy salatalık
  • 1 adet limon
  • 10-12 adet taze nane yaprağı

 

Nasıl Hazırlanır?

Limon ve salatalığı orta boy şeklinde dilimleyerek diğer malzemeler ile birlikte suya ekleyin. Cam bir kavanozda karışımı sağlamanız daha sağlıklı olacaktır. Malzemeleri suya ekledikten sonra hafif karıştırarak buzdolabına koyun. Birkaç saat bekletilen bu su artık içilmeye hazır olacaktır. Bu karışımı her gün taze olarak yapmanız önerilmekle birlikte 2 gün tüketebileceğiniz kadar da yapabilirsiniz. Her susadığınızda karışımınızı dolaptan çıkarıp içebilirsiniz. Dışarı çıkarken de yanınıza küçük bir şişe içerisinde alabilir ve dışarıda da su ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz. Bu tarif sayesinde kısa sürede vücudunuzdaki ödem ve toksin maddelerin dışarı atılması sağlanacaktır. Bunun yanında sindirim siteminizde de ciddi bir rahatlama söz konusu olacaktır.