Haftada Bir Uygulayacağınız Bu Tarif İle 10 Yaş Gençleşin!

Haftada Bir Uygulayacağınız Bu Tarif İle 10 Yaş Gençleşin!

İnsanların son yıllarda en çok uğraş verdiği şeylerden bir tanesi gençleşmek ve genç görünmek. Buna bağlı olarak ise gençleşmeye dair birçok formül ve uygulama her geçen gün belirmeye devam ediyor.

 

İnsanların son yıllarda en çok uğraş verdiği şeylerden bir tanesi gençleşmek ve genç görünmek. Buna bağlı olarak ise gençleşmeye dair birçok formül ve uygulama her geçen gün belirmeye devam ediyor. Hatta genç görünmek adına birçok kişinin bir dizi ameliyattan bile geçtiği biliniyor. Bu içerikte ise ameliyatsız ve ağrısız sizi gençleştirecek doğal bir tariften bahsedeceğiz.

2.png

Öncelikle unutulmaması gereken en önemli şey güzelleşmek ve genç görünmek ya da herhangi bir sağlık sorununa karşı çözüm bulabilmek adına tek bir şeyin yeterli olmadığıdır. Bu içerikte bahsedeceğimiz içerik elbette ki tek başına sizi gençleştiremeyecektir. Bir sorunla başa çıkabilmek adına birçok disiplinin aynı anda yürütülmesi gereklidir. Örneğin sağlıksız beslenerek ve hareketsiz bir yaşam sürdürerek bu tarifin mucizeler gerçekleştirmesini beklemeyin. Kesinlikle hareketli, düzenli ve kaliteli bir yaşamla birlikte bu tarif sizi kısa sürede 10 yaş daha genç gösterecektir. İşte o mucizevi tarif.

 

Tarif İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bu tarif için size gerekli maddeler her mutfakta kolaylıkla bulunabilen ve herkesin tercih ettiği üç ürün olacaktır. Kolay elde edebileceğiniz gerekli malzemeler şöyledir.

  • Bal (1 yemek kaşığı kadar)
  • Pirinç (3 yemek kaşığı kadar)
  • Süt (1 yemek kaşığı kadar)

 

Tarif Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Uygulanır?

Yukarıda gerekli malzemelerimizi belirttikten sonra şimdi de mucizevi tarifimizin nasıl hazırlandığına bakabiliriz. Öncelikle malzemelerden biri olan pirinci suda kaynatın ve daha sonra süzün. Süzdüğünüz pirinci ayrı ve suyunu da ayrı olacak şekilde bekletin. Daha sonraki adımda bal ve sütü pirince ekleyerek karıştırın. Karışım macun halini alana kadar karıştırmaya devam edin. Artık mucizevi karışım hazır hale geldi.

Uygulama kısmına geçerken hazırladığınız doğal macunu yüzünüze masaj yapar gibi sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin. Süre dolduktan ve macun kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada bir bu uygulamayı yaparken her gece uyumadan önce ayırdığınız pirinç suyunu da yüzünüze uygulayarak öyle uyuyun. 3-4 haftalık dilimde belirgin değişimlerin farkına varacaksınız ve birkaç ay sonra çok daha genç göründüğünüzü fark edeceksiniz.