Gözaltı Kararmalarına Çözüm Olacak 5 Dakikalık Mucize Tarif!

Gözaltı kararmaları dünya genelinde oldukça yaygın bir durumdur. Bu durum bazı kişilerde büyük bir bunalım konusu bile olabilmektedir.

Gözaltı kararmaları dünya genelinde oldukça yaygın bir durumdur. Bu durum bazı kişilerde büyük bir bunalım konusu bile olabilmektedir. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilen bu kararmaların bazı temel nedenleri arasında çeşitli hastalıklar, düzensiz ve sağlık beslenme ile sigara – alkol gibi maddelerin tüketilmesi olabilmektedir. Bu faktörler dışında yine kişinin ruhsal sorunlar yaşamasından veya uyku problemleri yaşamasından kaynaklı da görülebilen gözaltı kararmalarına karşı mucize bir etkiden bahsedeceğiz. 5 dakikalık kısa bir süre içerisinde etkisini gösterebilen bu mucize tarifi sizlerde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemelerimiz Neler?

Son yıllarda ciddi şekilde doğal cilt maskelerine rağbet gösterilirken; yine cildin nemlenmesi adına da doğal nemlendirici ürünler kullanılabilmektedir. Birçok ürün arasından seçim yapmanın zor olması ve vücuda olası kimyasal alımının olması nedeniyle doğal tercihlerde bulunan kişiler için gözaltında oluşan kararmalara etki edecek maske tarifimiz için gerekli malzemeler şöyle olacaktır; 1 tatlı kaşığı kadar karbonat, 1 çay kaşığı kadar kahve, yarım limonun suyu, 2 tatlı kaşığı süt…

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanması

Her evde kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden elde edilen doğal cilt maskesi tarifini yapmak için gerekli malzemeleri belirttikten sonra şimdi de maskenin hazırlanışına geçebiliriz. İlk etapta karbonat ile kahveyi karıştırdıktan sonra limon suyunu ekleyerek karıştırmaya devam edin. Bu ürünleri iyice karıştırdıktan sonra son olarak sütü de ekleyerek tamamen karışımı sağlayın ve artık cildinize uygulayın. Maskeyi cilde uygularken öncesinde cildinizi temizlemeniz ve fırça yardımı ile maskeyi uygulamanız gerekir. Kararmaların olduğu bölgelere sürdüğünüz maske kuruduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Öte yandan bu maske için haftalık önerilen kullanım miktarı ise 1 veya 2 arasında değişkenlik göstermektedir.