Görüntülü Toplantılarda Daha Güzel Görünmenin Küçük İpuçları!

Görüntülü Toplantılarda Daha Güzel Görünmenin Küçük İpuçları!

online görüşmelerde daha güzel görünmenizi sağlayacak bazı ipuçlarını bir araya getirmeye karar verdik.

 

Bazı sektörlerde evde çalışmak ve bunun yanında pandemi gibi sebeplerden kaynaklı tamamen online çalışma düzenine geçmenin zorlayıcı tarafları olabilmektedir. Bu zorlukları azaltmak bazen çok zor olsa da muhakkak ki görüntülü online toplantı ve görüşmelerde herkesin isteği güzel ve etkileyici görünebilmektir. Yüz yüze yapılan görüşme ve toplantılarda bu durum kolaylıkla tahlil edilebilirken; online görüşmelerde bunun tahlil edilebilmesi o kadar da kolay değildir. Bu sebeple online görüşmelerde daha güzel görünmenizi sağlayacak bazı ipuçlarını bir araya getirmeye karar verdik.

Görüntülü sohbet ve toplantılarda canlı ve enerjik görünmek oldukça önemlidir. Evden çalışmak kişinin ev modundan çıkmasına büyük bir engel teşkil ederken, bazı belli başlı ipuçlarına dikkat ederek hem bu modan kurtulmak hem de güzel görünmek uzak bir ihtimal değildir. Ayrıca uzmanların yaptıkları bazı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan etkinin kişinin öz bakımı ile doğrudan alakalı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Kişinin öz bakımına dikkat etmesi ve buna göre hareket etmesi halinde online görüşme ve toplantının daha aktif geçmesi söz konusudur.

Bu konuda vereceğimiz ilk ipucu nemlendirici tercihidir. Nemlendirici tercihinde muhakkak parlak bir ton seçilmesi önemlidir. Işıltı veren nemlendirici tercih edilmesi halinde lekeler, göz morlukları ve bazı çiziklerin ortadan kalkması söz konusu olacaktır. Nemlendiricinin bu şekilde tercih edilmesi ayrıca doğal bir görünüş kazandırması açısında oldukça önemlidir.

 

Göz Makyajı!

Online görüşme ve toplantılar için göz makyajının önemi oldukça fazladır. Direk kontak kurulması sebebiyle oldukça önemli olan gözlerde belirgin bir makyaj kullanımı daha etkileyici olacaktır. Göz ile birlikte kaşlara da etki ederek; ince kaşlara kaş kalemi çekerek belirgin bir görüntü kazandırmak kamerada sizi mükemmel gösterecektir.

 

Cilt Makyajı!

Görüntülü görüşme ve toplantılarda cildin görüntüsü de çok önemlidir. Bu bağlamda allık ve bronzer gibi şeylerin kullanımı ciddi oranda faydalıdır. Bronzer sayesinde yüksek bölgelerde sıcaklık sağlamanız söz konusu olacaktır ve allık ile birlikte de yanaklarda ısı işlemi uygulamak cildi canlı ve güzel gösterecektir. Bu maddelerin etkisi ile cildinizde kusursuz bir görüntü ortaya çıkacağı gibi kamera da etkinliğiniz de artacaktır.

 

Ruj Makyajı!

Ruj seçiminde daha dolgun gösteren ruj tercihiniz yapmanız daha etkileyici olacaktır. Bunun yanında net ve parlak bitişler tercih ederek etkinliği arttırabilirsiniz ve elbette ki nemli bir ruj tercih etmeniz daha iyi olacaktır.