Doğal Nemlendirici Krem Tarifi

Doğal Nemlendirici Krem Tarifi

Piyasada satılan kozmetik ürünlere güvenemiyorsanız eğer bu doğal krem tarifi tam da size göre. El yapımı bu doğal nemlendirici kremle cildinizi kozmetik ürünlerden korumuş olursunuz.

Bu, doğal yollardan elde edilmiş kremi kullanarak cildinizi piyasada satılan kozmetik ürünlerin riskinden korumuş olursunuz. Teninize doğal dokunuşlar yaparak daha sağlıklı hale gelmesini sağlayacaksınız.

el-yapimi-dogal-nemlendirici-krem-tarifi-13337241-3216-o.jpg

Doğal Krem İçin Gereken Malzemeler

-2/3 damla esansiyel yağ (gül, kayısı, portakal çiçeği, tatlı badem, lavanta)

-2 çorba kaşığı shea yağı

-2/3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

-1 ampül E vitamini

Hazırlanışı

Hindistan cevizi ve Shea yağını yumuşayana kadar eritin, yumuşadıktan sonra iki yağı bir kasede karıştırın. Elde ettiğiniz karışıma esansiyel yağdan birkaç damla ekleyerek, E vitamini kapsülünü kırarak ilave edin.

istock-913075018.jpg

Daha sonrasında ise elde ettiğiniz karışımı bir kavanozda güneş görmeyen bir yerde muhafaza edin. Bir süre kavanozda kalan karışım krem haline gelip kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Krem haline gelen ürünü krem olarak kullanabilirsiniz.

Tamamen doğal yollardan elde ettiğiniz kremi cildinize uygulayabilirsiniz, ancak her üründe olduğu gibi bu ürünü kullanmadan önce de doktor tavsiyesi alınması tavsiye edilmektedir, alerji ihtimalinin göz önüne alınması gerekiyor.