Dijital Gülüş Tasarımı Nedir? Uygulaması Nasıldır?

Dijital gülüş yani bir diğer ismi ile Hollwood Smile, son yıllarda kadın ve erkek fark etmeksizin birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dünya çapında rağbet gören uygulamalardan biri olan dijital gülüş,

Dijital gülüş yani bir diğer ismi ile Hollwood Smile, son yıllarda kadın ve erkek fark etmeksizin birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dünya çapında rağbet gören uygulamalardan biri olan dijital gülüş, estetik açıdan farklı bir gülüş kazandırması ile oldukça ilgi çekmektedir. Kişiye uygun seçilen bazı kriterlere göre diş etleri, dişler ve dudakların bir dizi işleme tabi olunması işlemine verilen dijital gülüş ismi dünya genelinde Hollywood Smile olarak kabul edilir.

Kalıcı Bir Estetik Gülüş İsteyenler İçin!

Dijital gülüş çok az kişi tarafından bilinmekle beraber öğrenildiği taktirde ilk sorulan sorulardan bir tanesi kalıcı olup olmadığıdır. Dijital gülüş tasarı kalıcıdır; ancak yapılan işlemler neticesinde muhakkak bu uygulamayı tercih eden kişilerin ağız ve diş sağlığı ile bakımına mutlak surette daha dikkat etmeleri gerekir. Diş kontrollerinin rutin olarak yaptırılması ve temizliğin hiçbir şekilde aksatılmaması bu uygulama ile paralel yürüyen en önemli detaylar olmaktadır.

Kaç Seansta Tamamlanır?

Dijital gülüş yani Hollywood Smile uygulamasının en çok merak edilen sorularından bir tanesi bu işlemin kaç seansta tamamlandığıdır. Bu bağlamda bir cevap vermemiz gerekirse tasarımın kişiye özel hazırlanması ve ağız içinde prova uygulamaları için 2 seans gerekmektedir. Bu iki seanstan sonra ise uygulamaya hazırlık ve işlemin yapılması ise 1 veya iki seans sürmekte. Yani genel bir kaba hesap ile 3 ila 4 seans arasında bir sürede dijital gülüş tasarımı yapılmaktadır.

Yapılan dijital gülüş seans sayısı 3 ila 4 seans olarak belirtilse de bazı kişilerde bu seans sayısı değişkenlik gösterebilmektedir. Kişiden kişiye özel durumlarda barındıran bu uygulama için diş etinde herhangi bir operasyon gerekmesi veya diş çürüklerinin tedavi edilmesi gibi durumlar sebebiyle seans sayısında artış gözlenebilmektedir. Kaç seansta biteceğini merak edenler için hekimin ilk muayene ile birlikte tahmini bir seans sayısı vermesi olasıdır.

Uygulaması Nasıldır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dijital gülümseme çok az kişi tarafından bilinmekle birlikte ülkemizde son yıllarda popülerlik kazanmaya başlamıştır. Avrupa ve Amerika bölgelerinde daha eski dönemlerde de bilinen ve uygulanan bu yeni buluş ülkemizde de artık uzman birimlerce yapılabilmektedir. Kişinin karar vermesi halinde ilk muayene ile birlikte ağız yapısının 3D görüntüsü oluşturulur ve sonrasında bu görüntüye bağlı olarak dişlere kalıp uygulaması yapılabilmekte, diş etleri bazı operasyonlardan geçebilmekte ve dudaklar üzerinde bazı işlemler uygulanmakla birlikte istenen dijital tasarım kişide uygulanmaya başlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi herkesin kendine özgü bazı durumları olabileceğinden ilk etapta diş veya diş eti tedavisi uygulanabilmektedir.