Cilt Bakım Maskelerini Uygularken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Cilt bakımı yapmak için milyonlarca öneri internette sizi bekliyor.

Bununla beraber her ne uygulaması yaparsanız yapın cilt bakımı maskelerini uygularken yaptığınız hatalar sizi amacınızdan uzaklaştırır. Bizler sıkça yapılan hataları sizin için derledik.

Maske Uygularken Yapılan Hatalar Nelerdir?

  • Cilt bakımı yapmadan önce cildi temizlememek.
  • Maskeyi sürdükten daha sonra cildi nemlendirmeyi atlamak.
  • Cilde özel bakım ürünlerini verimli olarak kullanmamak.
  • Yüze yapılan maskeleri israf etmek.
  • Evde yapılan doğal yüz maskeleri hakkında bilgi sahibi olmamak.
  • Cilt bakımı yaparken ürünlerin ciltte durma süresini abartmak.
  • Cilt bakımı maskeleri için en doğru olanını seçmemek.

Cilt bakımı maskelerini uygularken yapılan hatalar nelerdir? Sorusunun ayrıntılarına bakalım.

Maske Uygulamadan Önce Cilt Temizlenmeli mi?

Buradaki amaç açık gözeneklere müdahale etmek. Gözeneklerinizin kapalı olması (cildin kirli olması) bakım maskesinin cilde etkisini adeta yok edecektir. Saf su ve temizleyici su ile cildi yıpratmadan ve tahriş etmeden temizlik yapın. Cilde maske uygulanırken yapılan hatalardan olan bu durum tüm cilt bakımının çöp olmasına neden olur.

Cilt Bakımından Sonra Cildi Nemlendirmek Neden Önemlidir?

Cildi nemlendirme işlemini, maska uygulama sonrası başta olmaz üzere tüm cilt bakımından sonra yapmanız gerekir. Cilt bakımının sonrasında yapılması gerekenlerden biri cildi yeterince nemlendirmektir. Cildi bakımdan sonra nemlendirmek bakımın daha etkili ve kalıcı olmasını sağlar. Bu aşamada BB krem önerisi yaparız. Cildiniz de ciddi bir kuruluk sorunu var ise vazelin bile kullanabilirsiniz. Cilt bakım maskeleri uygulanırken yapılan hatalar nelerdir? Sorusunun önemli cevabı burada yatıyor.

Patlamış Cilt Maskelerini Kullanırken Yapılan Hatalar!
Günümüzün en iyi kozmetik mağazalarından ya da yurt dışından alınan yüz maskelerini verimli bir şekilde kullanamayabilirsiniz. Kağıt maske şeklinde olan ürünlerinin kullanımı biraz farklıdır. Yüze uygulamadan önce baloncukların patlatılması gerekir. Bu da zaten en önemli aşamadır. Aksi halde cilt bakımı emeğiniz çöp olur. Verdiğiniz para da boşa gider.

Cilt Bakım Maskeleri Uygularken Yapılan Hatalar Bir Diğeri: İsraf Etmek!

Size büyük bir hata gibi görünmese de bu hata sizin cüzdanınızı bir hayli yorabilir. Yüz maskesi yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili liste hazırlasak emin olun bu madde en başta olurdu. Ellerinizi ve uygulama araçlarınızı verimli kullanmalısınız. Yüz bakımında maske uygulayarak israf kaçınarak, gereğinden fazla uygulama yapmayın. Bu temelde israfa giriyor.

Faydasını Bilmeden Her Cilt Maskesini Sürmek!

Yararı var mı yok mu bilmediğiniz ve araştırmadığınız ürünleri cilde sürmek çok tehlikelidir. Ciddi sağlık problemleri gündeme gelebilir. Cilt bakım rutinleriniz zarar görür ve cildiniz yaşlanır. Bu sebeple de evde cilt bakım maskesini hazırlarken internet ya da diğer kaynaklardan araştırmalar yapın. Araştırmalar bittikten sonra doktorunuza danışın.

Cilt Bakım Maskeleri Ciltte Ne Kadar Durmalıdır? Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Bu soruya bir de kaç dakika durmalıdır sorusunu ekleyebiliriz. Bu soruların aslında cevabı çok basit. Cilt bakım maskelerinin uygulama süresi ortalama olarak 20 dakikadır. Sizler yine de maskeye göre internetten ya da güvenilir kaynaklardan maskenin uygulama süresi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Maskeleri İçin Doğru Kaynak Neresidir?

Güvendiğiniz kaynaklar ve takipçileri tarafından önerilen internet sitelerini doğru kaynak bulmak için kullanabilirsiniz. Cilt maskesi uygulama hataları sizin de anlayacağınız üzere cilt bakımını yerle bir edebiliyor. Bu sebeple de dikkatli olmakta fayda var. Her aldığınız maskeyi uygulamadan önce cildinize uygun mu değil mi veya kaç dakika bekletmek gerekiyor gibi hassas konuları araştırınız.

Güzel ciltli günler!