Burun Çevresi Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulunur?

Burun Çevresi Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulunur?

Burun çevresinde kırışıklıklarının pek çok nedeni olabilir.

Burun çevresinde kırışıklıklarının pek çok nedeni olabilir. Aynı zamanda bu kırışıklıktan kurtulmak için de çok sayıda yöntem bulunur. Burun çevresinde oluşan kırışıklıklar burunun yanlarından başlayarak dudak çevresine doğru yayılır. İnsanların doğası gereği yaşlandıkça yüz sarkmaya ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Buna engel olmak için çeşitli kremler ve ilaçlar kullanılsa da bir süre sonra bu kırışıklıklar oluşmaya devam eder. Yaş ilerledikçe ve yer çekiminin etkisiyle yüzdeki deri aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu çizgilerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunur. Bunlar uygulandığı zaman kırışıklıklar tamamen bitmese de azalır. Kırışıklıklar kadınların en büyük dertlerinden biridir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte kırışıklar için pek çok yöntem elde edilmiştir. Özellikle burun etrafında oluşan kırışıklıklar için yeni yöntemler geliştirilmiş ve geliştirilmeye de devam etmektedir.

Burun Çevresinde Oluşan Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Neler Yapılır?

Kadınların en büyük dertlerinden biri olan burun çevresi kırışıklıkları özellikle yüz yogası gibi egzersizler yapılarak en aza indirilebilir. Burun çevresi kırışıklıkları genellikle gülümseme sonucu oluşur. Aynı zamanda pek çok bitkisel kaynaklı kremler ile burun çevresi kırışıklıklarından kurtulmak mümkündür. Doğada bulunan içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral bulunan meyve ya da sebzeler ile çeşitli kürler yapılarak maske şeklinde uygulandığı takdirde kırışıklıklarda azalmalar görülecektir. Özellikle limon suyu, bal, yoğurt, salatalık, portakal suyu, üzüm çekirdeği yağı, E vitamini, avokado gibi malzemeler ile evde çok basit ve işe yarar maskeler elde edilir. Bunlar içerisinden seçilen ürünler ile yapılan maskeleri düzenli bir şekilde kullandıktan sonra etki görmek mümkün. Günlük bir program oluşturarak hem yüz yogasını hem de maskeleri uygulama durumunda burun çevresinde oluşabilecek kırışıklıkları en aza indirmek mümkün.

Cilt Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt üzerinde oluşan kırışıklıklar hakkında pek çok araştırma yapılmıştır. İnsanlar neden gençken kırışıklıkları olmaz da yaşlanınca oluşur? Yaşlandıkça vücut içerisinde bulunan pek çok pigment ve kaynak azalır. Bu azalma sonucu ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşlılığın getirdiği sıkıntılar dışında bir de çevre faktörlerinin etkisi bulunur. Özellikle stres durumunda kırışıklıklar çok fazla görülür. Yaşlılığın en büyük etkisi strestir. Aynı zamanda alkol ve sigara gibi zararlı etkenler de kırışıklık oluşumunu etkiler. Kırışıklık oluşumunu etkileyen bir diğer önemli unsun ise beslenme alışkanlığı olmaktadır. Kırışıklığın sebeplerinden biri ise yeteri kadar su içmemeye dayanır.

Eğer kırışıklık şikâyeti çekiyorsanız ilk olarak bu kötü etkilerden kurtulmak gerekir. Kötü etkenleri bıraktıktan sonra cilt kırışıklıklarını önlemek için mutlaka düzenli olarak nemlendirici kullanmak gerekir. Nemlendirici kullanılmadığı zaman cilt sürekli kuru bir halde kalır ve kırışmaya daha müsait bir duruma gelir. Özellikle kuru ciltlere sahip olan kişilerin yoğun nemlendirme işlemi yapmalıdır.