Güvenli Online Alışverişte Geçerli Ön Ödemeli Sanal Kartlar

Güvenli Online Alışverişte Geçerli Ön Ödemeli Sanal Kartlar

Salgının sosyal yaşamı etkilediği günlerde internet üzerinden yapılacak alışverişlerin oranı artarken güvenli olması bakımından ön ödeme sanal kartlar kullanılmaktadır.

Salgının sosyal yaşamı etkilediği günlerde internet üzerinden yapılacak alışverişlerin oranı artarken güvenli olması bakımından ön ödeme sanal kartlar kullanılmaktadır. Birçok ayırt edici farkları var olurken avantajlarının sayısı da oldukça fazladır. Bilhassa kötü niyetli kişilerce yapılan dolandırıcılık durumlarına karşı sistemsel yapısından dolayı tercih edilir. Sizlerde hiçbir tereddüt olmadan online alışveriş yapabilmek için hemen ön ödemeli sanal kartları kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki, bu sanal kartlar nelerdir?

Tek Kullanımlık Ön Ödemeli Sanal Kartlar Al

Her biri bir marka olmanın ötesinde dünyanın her yerinde geçerli olmasıyla tanınan ön ödemeli sanal kartlar Türkiye’de de kullanılabiliyor. Özellikle geçerliliğin hemen her sitede var olmaya başlaması da bunda etkilidir. Hemen güvenilir olan siteler üzerinden satın alma yaparak kullanımına geçebilirsiniz. Tek kullanımlık olup içerisindeki bakiyeyi de kullanıcı belirler. Ayrıca hiçbir kişisel verinin istenmeden alınıyor ve kullanılıyor olması da gerçek manada bir güvenilir olma durumunu ortaya koyuyor. Yalnızca tek bir pin kodu üzerinden kullanılması ise sanal kartların ne kadar pratik olduğunu kanıtlıyor.

İngiltere Merkezli Ön Ödemeli Güvenilir Sanal Kart: Paykasa

16 haneden oluşan pin koduyla kullanımına başlanan Paykasa bilinen ön ödemeli sanal kartlar arasındaki en popüleridir. Hemen 10 Euro ile 1000 Euro arasındaki tutarlara sahip kart seçimi yaparak nasıl bir hizmet verdiğini görebilirsiniz. Tek amacının internet ortamında güvenilir alışveriş yapmak olduğunu ortaya koyan bu sistemin hiçbir şekilde zarar görmesi de mümkün değildir. Çok sağlam bir şifreleme ağı var olurken pin kodunun hackerler tarafından dahi çözülebilmesi güçtür. Elektronik para hizmeti olarak da tanımlanan Paykasa alımları yine online olarak gerçekleşir. İstenen bakiyeye sahip kart alımları için ödemeler doğrudan yapılır. Ardından kişiye gönderilen 16 haneli şifreyle bakiye kullanımına başlanır.

Alışverişlerde ödeme seçeneği olarak Paykasa işaretlenirken pin kodunun girilmesiyle işlem dakikalar içinde tamamlanır. Defalarca aynı kartın kullanımı yapılabilmektedir. Ancak limitin bitmesi durumunda Paykasa kullanımdan çıkar. Aynı pin kodunun farklı kartlarda kullanımı yoktur. Tek bir kartla pin kodu geçersiz hale gelirken kartla hangi işlemlerin yapıldığı da takip edilemez. Güvenilir olma noktasında en iyilerden olan ön ödemeli sanal kartlar birçok farklı popüler sitede kullanılabilir. Sizlerde satın alarak kişisel olmayan bu kartla çeşitli harcamalarınızı yapabilirsiniz.

Anında Güvenli Online Harcama: Astropay

Var olan ön ödemeli sanal kartlardan bir başkası Astropay olurken sistem ağı açısından benzerdir. Dolar para biriminden bir bakiyeye sahip olup yine pin koduyla kullanım yapılmaktadır. 10 Dolar, 20 Dolar, 50 Dolar, 100 Dolar ya da çok daha üst limitler belirlenebilir. Sonrasında Astropay geçerliliğine sahip sitelerden ürün veya hizmet alımları bir dakikadan daha az bir sürede yapılır. Güvenilir olma noktasında ön ödemeli sanal kartlar en iyi seçenek olup hem satın alma hem de kullanımlarda kart kullanıcısı bilgileri yoktur. Kartın kim tarafından kullanıldığı takip edilmediği için büyük bir rahatlık sağlar.

Hemen Online Kullanımlı Sanal Kart: Otopay

Anında satın alındıktan sonra pin koduyla kullanımına başlanan ön ödemeli sanal kartlar arasındaki Otopay ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Para birimi olarak Dolar geçerli olurken güncel döviz kurundan hesaplamalar yapılır. Bununla birlikte ön ödemeli sanal kartların hemen hepsinde var olan bozdurma işlemleri Otopay için de geçerlidir. Kartta kalan bakiyenin nakit olarak çekilmesi mümkündür. Bunun için güvenilir bir ön ödemeli sanal kart bayisi olan siteye girerek pin kodunun verilmesi yeterli olacaktır. Sonrasında bakiye hesaplaması yapılır ve TL çevrimi gerçekleştirilir. Kullanıcı tarafından belirtilen banka hesabına gönderimi yapılır. Acil nakit ihtiyaçlarda ön ödemeli sanal kartın içindeki tutarın bu şekilde kullanımı da hizmet alanının ne kadar geniş olduğunu belirtir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.