Güvenilir İnsan Olmak İçin 6 Önemli Şart

Güvenilir İnsan Olmak İçin 6 Önemli Şart

Günümüzde ne yazık ki insanlar birbirine güvenmiyor. Normal bir insan aidiyet duygusu hissedeceği başka bir insan arar. Bilgi çağında yaşadığımız için insanların birbirlerine güvenmesi lazım.

Günümüzde ne yazık ki insanlar birbirine güvenmiyor. Normal bir insan aidiyet duygusu hissedeceği başka bir insan arar. Bilgi çağında yaşadığımız için insanların birbirlerine güvenmesi lazım. Sosyal medya platformlarında dolanan haberler yüzünden insanlar korku içinde yaşıyor ve yanlış bilgi çokluğundan dolayı insanları konfor alanına dışarıya çıkmasını engellemektedir. Güven zamanla oluşturulan bir duygudur. Sürdürülebilir olması lazımdır ve güven yok olduğu zaman toplaması zor bir şeydir. Özellikle bu alacakaranlık zamanlarında güvenilir ve net konuşan insan bulmak zor. Bu zor bulunan insanlardan olmak istiyorsanız şu 6 özelliğe dikkat etmelisiniz.

1)Güçlü İrade

Güvenilir ve dürüst bir insan olmak için güçlü bir iradeye sahip olmanız gerekir. İrade sahibi olmak zordur. Modern insanların çoğu keyfine düşkün, iyi oynamayı seven ve konfor alanlarında yaşadıklarından dolayı psikolojik problemleri vardır. Güvenilir insan ise tam tersi konfor alanının dışında yaşadığından sağlam bir kişiliğe ve irade sahibidir. İç güdülerine söz geçirebilen zaten irade kazanmaya başlamıştır ve hayatta kazanmanın ilk adımlarını atmıştır.

2)Pozitif Düşünmek

Hayat hakkında pozitif düşünmek insana yaşama sevinci katar. Pozitif düşünmekle alakalı bir ince ayar vardır. Bu ince aşırı pozitif düşünmeye kaçmamak. Bir şeyler hakkında aşırı düşünmek insanı beynini depresyona sokar. Hayatınızda hemen bir şeyler olmuyor diye vazgeçmeyin, pozitif düşünmeye devam edin. Çevrenize karşı her zaman olayların iyi yönünden yaklaşın.

3)Konuşacağınız Yerlere Dikkat Edin

Bir insan topluluğu içindesiniz ve konuşulan hakkında bir şey bilmiyorsunuz. Bilginiz olmadığı halde konuşmayın ve dinleyin. Boş konuşan ve yalan söyleyenler sevilmez. Dürüst olsanız bile bazı insanlar yalanlara inanmayı sever ve gerçekleri sevmezler. Çünkü gerçek acıtır. O yüzden konuşmanız gerekende yerde konuşun ve asla yalan söylemeyin. Ayrıca söylemeyiniz kelimeleri özenle seçmeye dikkat edin. İnsanlar yanlış anlaşılmaya çok müsait.

4)Tutamayacağınız Sözler

Tutabileceğiniz sözler vermeye çalışın. İnsanın ağzından çıkan her kelime kendi gerçekliğini yaratır. Çoğu tutamayacağı sözler verir sevdikleri insanlara ve hayal kırıklığı yaşatır çevresinde bulunanlara. O yüzden güvenilir insanlar toplum tarafından örnek olarak gösterilir.

5)Tepkisel Davranmayın

Basit olaylara aşırı tepki verirseniz hayatınızda karşılaştığınız basit olayları bile gözünüzde büyütürsünüz ve büyüttüğünüz olaylar yüzünden hayatınızda gereksiz korku yaşarsınız. Çevrenizdeki olan olaylara karşı basit bir gözle bakın ve soğukkanlı davranmaya çalışın. Güvenilir insan zor zamanlarda soğukkanlı davranabilen insandır.

6)Her zaman Dürüst Olun

Bu zamanda dürüst insan bulmak zor oldu ve insanları zor zamanlarında kurtaran insanlar dürüst ve güvenilir insan oluyor. Tarihteki liderlerin özelliklerine bakabilirsiniz. Hepsinin ortak bir özelliği var. Her konuda dürüst olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.