Gününüzü Etkili Kullanmanız İçin Bazı İpuçları!

Gününüzü Etkili Kullanmanız İçin Bazı İpuçları!

Günlerimiz zaman algısı ile birlikte birbiri ardına tükenmektedir. Bazen günlerin geride kaldığını düşünmeye başladığımızda hüzünlenebilmekteyiz. İstesek de istemesek de günler ardı ardına geçmeye devam edecek ve zaman denen olgu

 

 

Günlerimiz zaman algısı ile birlikte birbiri ardına tükenmektedir. Bazen günlerin geride kaldığını düşünmeye başladığımızda hüzünlenebilmekteyiz. İstesek de istemesek de günler ardı ardına geçmeye devam edecek ve zaman denen olgu hiçbir şekilde durmayacak. Hiçbir şekilde durmayan zamanın kendisini iyi değerlendirmek ise tek elimizde kalan şey oluyor. Zamanı anlara ayırırsak bu her anın halkalarını günler olarak ele alabiliriz ve bu günler zamanımızın kendisini oluşturmakta.

Zamanın aktığı içerisinde var olduğumuz düzen ve evrende zamanı etkili kullanmak ve bu zamanı dolu dolu yaşamak oldukça önemli. Bazen zamanın boşa gittiği hissi ile birlikte keşke dediğiniz zamanlar olabilmekte; ancak bu keşkelerin az olması ile sizin mutluluk seviyeniz ters orantılıdır. Ne kadar az keşke derseniz o kadar mutlu oluyorsunuz ve keşke dememek adına da zamanı verimli kullanmak oldukça önemlidir. İşte günlük zamanınızı verimli kullanmanız için bazı ipuçları.

 

Gün Işığından Faydalanmak!

Günün kendisi aslında gün ışığıdır. Kimimiz geceleri sevse de aslında geceleri göreceli olan zamanın daha hızlı tükendiğine hepiniz şahit olmuşsunuzdur. Geceleri daha hızlı aktığını hissettiğiniz zaman ile bir şeyleri yetiştirmek bazen oldukça zor olmakta ve bu sebeple günün ışığının değeri ortaya çıkmakta. Elinizden geldiğince erken uyanmaya çalışın. Gün ışığı ile birlikte ayakta olursanız mükemmel bir gün ve bunu bir düzene oturtursanız mükemmel bir hayat yaşamanız mümkün. Güne erken başlayıp zamanı verimli kullanmak söz konusu olmaktadır. Gün ışığının ilk saatlerinde daha etkili çalışan beyninizi hızlıca günlük işlerinizi halletmek veya işe gitmeden önce kitap okuma, yürüyüş yapma gibi ritüellerle beslemek oldukça faydalı bir günü size sunacaktır.

 

Aklınızda Askıda Kalan Şeyleri Hemen Çözün!

etkili-bir-gun.jpg

Zamanı en çok öldüren şey birikmişliktir. Ertelenen her iş birikir ve bu birikme bazen o kadar büyür ki hem mutsuzluk yaratır, hem stres yaratır, hem de zamanınızı oldukça fazla öldürür. Bu sebeple aklınızda askıda kalan veya yapmanız gereken bir iş hissi varsa o işi hemen yapın. O işi yapıp bitirdikten sonra kafanız emin olun çok daha rahat olacaktır ve gününüz sizin için daha verimli olacaktır. Ayrıca bir işi halletmek diğer işlere de karşı da motivasyonunuzu arttıran etkenlerden biri olmaktadır. Siz de muhakkak yapmanız gereken işleri anında yapmaya çalışın ve ertelemeyin. Unutmayın ertelenen işler birikir ve bu birikme daha çok zamanınızı alacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.