Güney Kore'de 13 Milyon Kişiye Grip Aşısı Yapıldı 13 Kişi Grip Aşısından Sonra ÖLDÜ!

Güney Kore'de 13 Milyon Kişiye Grip Aşısı Yapıldı 13 Kişi Grip Aşısından Sonra ÖLDÜ!

Güney Kore'de hükümet 19 milyon kişiyi kapsayan grip aşısı programını başlatmıştı.

53 milyon nüfuslu Güney Kore'de hükümet 19 milyon insanın grip aşısı olması için özel bir program başlatmıştı. Türkiye'de 1.3 milyon grip aşısı bulunurken ve aşının kime yeteceği tartışma konusu olurken Güney Kore'de ise 19 milyon kişinin aşılama çalışmalarında 13 milyon kişinin şimdiden aşılandığı ve 13 milyon dozdan daha fazla aşı kullanıldığı bildirildi.

Güney Kore hükümeti son derece başarılı ve doğru adımlarla ülkede grip aşısının çoğunluğa vurulmasını doğru bir başarı ile yürütürken aynı zamanda uzmanlar 13 kişinin grip aşısından sonra öldüğünden dolayı aşılama programında geriye kalan en az 6 milyon kişinin şimdilik aşılanmayacağını ve bir süre sonra programa devam edileceğini belirtti.

Kore Doktorlar Birliği'nden yapılan açıklamada 17 yaşında bir gencin grip aşısı olduktan sonra hiçbir semptomu veya hastalığı bulunmamasına rağmen aniden öldüğü ve beraberinde 13 kişinin ölüm haberinin geldiğini doğruladı. Açıklamada, grip aşısının bu süre boyunca durdurulduğu ve gerekli incelemelerin yapılacağı bildirildi.

Prof. Kim Jun-kon, 13 kişiden 80'inin 80 yaş ve üzerinde olduğunu ve aşıdan dolayı ölümler olmadığını düşündüklerini söyledi. Aşılar üzerinde detaylı bir çalışma başlatıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.