Ziraat Bankası'ndan Ekstra Borç Taksitlendirme Kampanyası!

Ziraat Bankası her dönem olduğu gibi bu dönemde de müşterilerine destek olmaya ve korumaya devam ediyor. Pandemi sürecinde kart ekstrelerini ödeyemeyenler için Rahat Nefes Alacağınız faizsiz ekstre taksitlendirme fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası her dönem olduğu gibi bu dönemde de müşterilerine destek olmaya ve korumaya devam ediyor. Pandemi sürecinde kart ekstrelerini ödeyemeyenler için Rahat Nefes Alacağınız faizsiz ekstre taksitlendirme fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası rahat nefes alabilmeniz için kredi kartı ekstreleri % 50'sini ödemeniz durumunda kalan ekstrenizi faizsiz bir şekilde erteleme imkanı sunmaktadır. Bankaya ait kredi kartınızda ekstre borçlarınız için belirlenen bir oranı ödemeniz koşuluyla kalan borç tutarınız için alışveriş ve faiz oranlarını da indirim sağlanacaktır. Bu durum nakit tutarları veya nakit çekimleri kapsamamaktadır. Öncelikle bu kampanyadan yararlanabilmek için ekstrenizin %50 sini kesin olarak ödemeniz gerekmektedir.

screenshot-276.jpg

Ziraat Bankası'nın nefes ayları sloganıyla duyurmuş olduğu kampanyasında sms ile katılım sağlayabilirsiniz. Büyük harflerle NEFESAYLARI boşluk kartınızın son 6 hanesini yazarak 4757 SMS göndermeniz durumunda ya da Ziraat Bankası mobil uygulaması veya kartınızın mobil uygulaması, İnternet Şube üzerinden, Müşteri İletişim Merkezleri üzerinden ya da şubeler kanalıyla da başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kanallar üzerinden daha önceki yapmış olduğunuz başvurularınızı da izleyebilir ve ithal edebilirsiniz.

Başvuru anında faiz indirimi yansımaktadır. Ekstrenizi kesim tarihi ile birlikte kartınız üzerinde yakın izleme veya kanuni takip bulunmaması durumu gözetilerek gecikmeye düşmüş ekstre borçlarımız için veya kart üzerinde herhangi bir bloke durumunun bulunmaması halinde faiz indirimi uygulanmaz. Ekstre tercihi Türk lirası olan kartlar bu özellikten yararlanabilmektedir. Birbirini takip eden aylarda farklı kartlar için de olsa bu özellikten yararlanılamaz. Bu özellikten Ziraat Bankası'na ait tek bir kartınız için yararlanın sağlayabilirsiniz ve sadece Bank kartlar bu özellikten yararlanabilmektedir.

screenshot-275.jpg

Ek kartlar, genç bankkart, ücretsiz bankkart ve ücretsiz uygulaması ile bankkart Business bu kapsama dahil değildir. Bu kampanyaya katılım kişiye bağlı olduğu için müşteri bu özellikten bir yıl içerisinde en fazla 2 kez yararlanabilmektedir. Bu indirimi ekstresini hesap kesim tarihinden bir sonraki ekstrenin hesap kesim tarihi ne kadar yapabilmektedir. Kredi kartı borç ödemeleri için otomatik ödeme talimatı bulunan kişiler için otomatik ödeme talimatları bu kampanyadan yararlandıkları dönemde gerçekleşmeyecek olup bir sonraki dönemden itibaren tekrardan geçerli olacaktır.

Kampanyaya katılım kanalları nelerdir?

Ziraat Bankası şubelerinden katılım sağlayabilirsiniz, müşteri iletişim merkezlerine arayarak, Ziraat mobil uygulaması üzerinden, internet bankacılığı üzerinden, Ziraat Bankası'nın resmi internet sayfası üzerinden ve SMS ile başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.