Ziraat Bankasından 12 ay ödemesiz 150 bin TL'ye kadar kredi fırsatı!

Ziraat Bankası 12 ay ödemesiz 84 ay vadeli 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi fırsatı sunuyor. Faizsiz olarak sunulacak bu kredi fırsatında ilk 12 ay herhangi bir ödeme alınmamaktadır.

Ziraat Bankası 12 ay ödemesiz 84 ay vadeli 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi fırsatı sunuyor. Faizsiz olarak sunulacak bu kredi fırsatında ilk 12 ay herhangi bir ödeme alınmamaktadır. Ayrıca 84 aya kadar da vade imkanı sunulmaktadır. Faizsiz kredi için maksimum limit 150.000 TL olarak belirlenirken Ziraat Bankasından köyüne dönene 150 bin TL'ye kadar 84 ay vadeli faiz kredi sunuluyor. Kredi köye dönüş kredisi şeklinde sunulurken birçok vatandaş tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

screenshot-297.jpg

Tarım Orman Bakanlığı, İl Tarım Orman Müdürlükleri ve Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma neticesinde belirli illerdeki kişilere ilk yıl ödemesiz geri kalanı ise 7 yıl vadeli olmak üzere toplamda 84 ay vadeli kredi desteği sunuluyor. Kredi kredinin faizsiz ve 1 yıl sonra ödemeli olması birçok insan için avantajlı gelmekte ve kredinin maksimum limiti 150.000 TL'ye kadardır. Kredi paketinin detayları da açıklandı. Kredi için hiçbir ek maliyet istenmektedir.

Köyüne dönen ve çiftçilikle uğraşan birçok vatandaş tarafından da bu kredi yoğun ilgi görüyor başvuru süreci devam ediyor.. Ziraat Bankası Köyümde Yaşamak İçin bir Sürü Sebebim Var projesi kapsamında faizsiz kredi sağlıyor. Son zamanlarda köylerden kentlere yaşanan göçlerin önüne geçmek hayvancılık alanında istihdamı artırmak için bu proje başlatıldı.

screenshot-300.jpg

Projenin içeriği ve anlaşması 32 Valilik tarafından kabul edildi. Ziraat Bankası tarafından 2020 yılının Eylül ayında hayata geçirilen proje 32 Valilik tarafından imzalanarak proje istihdamı sağlandı. 14 ilde ise proje kapsamında kredi kullanılmaya başlandı. Projeye ilk olarak Tokat Valiliği katıldı. Daha sonrasında 82 il Valiliği de proje kapsamına dahil oldu.

screenshot-298.jpg

Proje kapsamında potansiyel üreticilerin tespit edilmesi hayvan seçiminin yapılması yem alacak, satılacak firmaların belirlenmesi gibi gerekli hazırlıkların hepsi valiliklerce gerçekleştirildi ve 14 ilde kredi kullanılmaya başlandı. Proje kapsamında 1250 çiftçiye kredileri teslim edildi ve teslim edilen koyun sayısı 120 bine ulaştı. Proje 7 Ekim 2020 tarihinde başladı, 7 Ekim 2021 tarihine kadar da devam edecek.

Kimler 150 bin TL'lik kredi den yararlanabilirler?

screenshot-299.jpg

18 yaşını doldurmuş olan kişiler, projenin başlangıç tarihinden itibaren aktif olarak küçükbaş hayvancılıkla ilgilenmiş ve daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olan kişiler. Proje kapsamında alacağı hayvanlar ile birlikte hayvan varlığı 100 başa ulaşmalı ve yüzbaşının altına düşmemeli, işletmesinin bulunduğu yerde ikametgah ediyor olması gerekmektedir. Proje kapsamında edineceği hayvanların bakımını, barındırmasına üstlenebilecek seviyede olmalı. Faaliyet gösterdiği alanda meralardan yararlanıyor olmalı.