Ziraat Bankası Takipte Borcu Olanlara Müjdeyi Verdi!

Ziraat Bankası Takipte Borcu Olanlara Müjdeyi Verdi!

Takip için de olan krediler hakkında son dakika yaşananlar: Ziraat bankası, takipte borcu 1 milyon lirayı aşmayan müşterilerine yeni ödeme fırsatları sunuyor.

Takip için de olan krediler hakkında son dakika yaşananlar: Ziraat bankası, takipte borcu 1 milyon lirayı aşmayan müşterilerine yeni ödeme fırsatları sunuyor. Müşterilerinin takip hesaplarına  geçirilen miktarların o tarihteki bakiyelerini bir seferde ödeme yaptıkları durumda, müşterilerinden takip edilen tarihten borcun kapatıldığı tarihe kadar yapılan faiz tutarının alınmayacağını açıkladı. Son dakika yaşananlar: pandemi sürecinde Ziraat Bankası  uygun koşullarla bireysel ve kurumsal müşterilerine uygulamaya alınan kredi paketlerine  ek olarak takipte borcu olan müşterilerine yeni ödeme imkanı sundu.

Takipte olan kredilere ödeme kolaylığı

screenshot-28.jpg

Bu imkanla takipte olan hesaplarında borcu olan kurumsal, tarımsal, bireysel müşterilerin, vadesinde yada ödenmesi gereken tarihte ödenmeyerek 31.12.2020 tarihi ile takipte olan hesaplarına kredi ödeme kolaylığı veriliyor.

Temerrüt faizine dahil olan takip borçları 1 milyon lirayı geçmeyecek kaydıyla; tarımsal, bireysel ve kurumsal müşterilere takibe intikal bakiyeleri, aşağıda belirlenen tutarlar içerisinde yer alan tüketiciler, takipte olan borçlarını bir defada ödemeleri durumunda bu fırsattan faydalanabilecekler.

Faiz ödemesi yapmayacaklar

Bu fırsattan yararlanmak isteyen müşterilerinden,  borçlarının  takibe intikal ettiği tarihten  sonraki döneme göre temerrüt yada başka ad altında benzer bir faiz tahsil edilmeyecek. Diğer yandan ise Ziraat Bankası müşterileri,  takipte olan borçlarını aktarıldığı tarihte  bir defada ödemeleri durumunda takip tarihinde borcu kapandığı sürecinde borcun kapandığı tarihe Göre işlemiş faiz ödemek zorunda kalmayacaklar.

8 mart 2021_ 30 haziran 2021 tarihler arasında uygulama geçerli olacak

screenshot-29.jpg

Takip hesaplarına intikal eden bakiyelerinin sınırlaması; tarım kredisi için 500 bin lira, bireysel müşterilere 100 bin lira ve diğer kurumsal krediler için ise 500 bin lira olarak belirtilmiştir. Ziraat bankası, takipte borcu 1 milyon lirayı aşmayan müşterilerine yeni ödeme fırsatları sunuyor. Müşterilerinin takip hesaplarına  geçirilen miktarların o tarihteki bakiyelerini bir seferde ödeme yaptıkları durumda, müşterilerinden takip edilen tarihten borcun kapatıldığı tarihe kadar yapılan faiz tutarının alınmayacağını açıkladı. Son dakika yaşananlar: pandemi sürecinde Ziraat Bankası  uygun koşullarla bireysel ve kurumsal müşterilerine uygulamaya alınan kredi paketlerine  ek olarak takipte borcu olan müşterilerine yeni ödeme imkanı sundu. Temerrüt faizine dahil olan takip borçları 1 milyon lirayı geçmeyecek kaydıyla; tarımsal, bireysel ve kurumsal müşterilere takibe intikal bakiyeleri, aşağıda belirlenen tutarlar içerisinde yer alan tüketiciler, takipte olan borçlarını bir defada ödemeleri durumunda bu fırsattan faydalanabilecekler.